Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzenie ramki zderzaka - odszkodowanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat jest dość ciekawy, jakoś miesiąc temu Pani cofnęła w moje auto, skutkiem czego było połamanie ramki rejestracyjnej ( 8E0 807 285 BA / 8E0 807 285 AT ), oraz lekko przerysowany zderzak( co uwzględniłem w dokumentach ), po spisaniu oświadczenia złożyłem wniosek do ubezpieczyciela ponieważ Pani była w stanie mi zapłacić 100 zł. 
Z ciekawości sprawdzałem ile może kosztować taka ramka i jedynie jaką znalazłem to oryginalna z ASO za ponad 300zł. Dziś otrzymałem dokument z wyceną, na lekko ponad 170 zł, gdy starałem się wyszukać elementy uwzględnione w kosztorysie udało mi się napisać do konsultanta BHMD, skąd pochodzi jeden z elementów na liście, poinformował mnie, że dany element jest nie dostępny i raczej nie będzie oraz przesłał mi zdjęcie tego elementu, który moim zdaniem nie ma prawa pasować do mojego auta.Zarysowania lakieru nie zostały uwzględnione w kosztorysie, jedynie koszt ramki, która jest inna niż oryginalna, dodając fakt że jest to zamiennik. Co polecacie w takiej sytuacji napisać w odwołaniu?

W załącznikach dodaję zdjęcia mojej ramki, ramki przesłanej od ubezpieczyciela, kosztorys ubezpieczyciela.

 Pozdrawiam

20200805_110407.jpg

blenda.png

ramka non sline.png

calculation.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odwołaniu należy wskazać, że uwzględniona w wycenie szkody ramka nie pasuje do tego modelu, a oryginalna (podać nr katalogowy) kosztuje ..... Element wymieniany na nowy, powinien być lakierowany (o ile nie jest surowy w oryginale) należy więc domagać się uwzględnienia lakierowania tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, uwzględnię to co napisałeś, jednak mam jeszcze pytanie co to jest za wartość : Potrącenie 15 %, jest to jakiś uwzględniony rabat od sklepu? i tak samo czy RBG 65 nie jest zbyt niskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przyjęta stawka rbg jest rażąco zaniżona (średnie stawki w warsztatach obecnie przekraczają 120 zł, a w ASO powyżej 150).. To potrącenie 15% to rabat, jaki Ubezpieczyciel wynegocjował sobie z dostawcą części lub warsztatem  partnerskim. Biorąc pod uwagę, że żaden przepis prawa nie nakłada na poszkodowanego obowiązku naprawy swojego auta (można go sprzedać w stanie uszkodzonym, lub użytkować /o ile nie zagraża bezpieczeństwu/), to naliczony rabat jest celowym zaniżeniem wartości szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...