Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z czujnikiem kąta skrętu


Piotrekbia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam problem z moim a4 b8 gdyż przy wymianie zabieraka pompy olejowej musiałem ściągnąć mise A żeby było łatwiej odpinałem kolumnę kierownicy i po od pięciu  niestety była delikatnie ruszona kierownica po złożeniu wszystkiego spowrotem wyskoczył błąd esp czujnik kata skrętu więc próbowałem zrobić test drogowy i nie udało się go zrobić i dodatkowo wyskoczył błąd abs wydaje mi się że czujnik jest dobry bo normalnie pokazuje kąty tylko pokazuje brak inicjalizacji i nawet kalibracji nie mogę zrobić. Kupiliśmy drugi czujnik założyliśmy udało się zrobić kalibracja wyjechaliśmy na jazdę próbną w drodze powrotnej znowu choinka i dodatkowo jeszcze zaswiecila się kontrolka świec zarowych jak spowrotem założyliśmy stary to tylko świeci esp i abs i brak zainicjowania kąta skretu.

Nie wiemy co mamy zrobić dopiero co kupiłem samochód i nie mogę w ogóle się nim cieszyć proszę o pomoc 

PART_1597866815202.jpeg

PART_1597866577400.jpeg

PART_1597866320530.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wstawienia zdjęć, do których nie trzeba wynajmywać detektywa by je odszyfrować.

Odepnij na pare minut akumulator. Podepnij na nowo, odpal auto wykonaj jazdę z predkośćą ok 15 km/h. Wykręć przy tay kierownicę w prawo i później w lewo do ich skrajnych pozycji. Czujnik kąta skrętu powinien się samoczynnie przyuczyć i kontrolki zgasnąć. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie został wymienione czujnik na jeszcze inny i dalej jest problem bo w modułach pokazuje że kąt się zmienia ale wyskakuje takie cos

20200826_192830.jpg

20200826_192839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jazdę próbna tak jak pisałem. Jazda ok 15 km/h i kręcisz kierownicą w prawo na max.  na prosto, w lewo na  max. prosto. Tylko nie szybko tą kierownicą. Normalne tempo. Kilka razy aż do skutku. Niektórzy po pierwszen nie udanej próbie kończą i twierdzą, że się nie da. Czasami łapie od razu czasami trzeba kilka razy kręcić. 

Bez podpinania vcds. Czujnik sam się przyucza. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany po kupnie czujnika kąta skrętu razem z manetkami się udało Od razu po podłączeniu zgasło abs i chwilowa jazda próbna i esp też znikło 2 poprzednie czujniki kupione były walniete po założeniu tego z manetkami zrobiłem kalibracja w programie delphi i później jazda próbna i super po 2 tygodniach walki wygrana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Tak to jest z używanymi częściami elektronicznymi. Jak nie ma jak sprawdzić to loteria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...