Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Paląca sie kontrolka akumulatora po odpaleniu


kamilo2010

Rekomendowane odpowiedzi

:notworthy: witam!tym razem mam problem z kontrolką akumulatora.Zapalając autko nie mam żadnego problemu,ale dopóki nie dodam troszkę gazu(do ok.1100-1200 obr/min)to pali mi się kontrolka.Dodam także,że auto do momentu zgaśnięcia kontrolki,dostaje trochę mniejszy prąd.(widze to po podświetleniach na desce,klimie,światłach)dodam trochę więcej gazu,i wszystko jest wtedy ok!Dodam że akumulator między czasie zmieniałem na nówke CENTRA FUTURA,więc aku jest tu nieistotny..Czy to jakieś bezpieczniki,czy inne ustrojstwo??U elektryka nie byłem,oni zawsze tylko naciągnąć chcą...zaraz powymyślałby może to to...a może co innego..Dlatego pytam sie Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem tkwi w alternatorze... albo diody, albo regulator napiecia, albo szczotki... podjedz do jakiegos elektryka to powie Ci dokladnie co jest grane i mniej wiecej powinien sie okreslic ile to bedzie kosztowalo... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: nie ruszałbym tego,bo po co ruszać skoro przecież ludzie też to mają,po kilka lat...ale i znalezienie konkretnego powodu dlaczego tak sie dzieje też jest skomplikowane...począwszy od samej lampki,...,a kończywszy na szczotkach,przewdodach...pojade do mechanika elektryka,on zacznie wymieniać po kolei aby móc więcej wytargać kasy...to tak jak miałem z problemem wbijania biegów..-czy to sprzęgło?już wystawiono od razu diagnoze "sprzęgło"na wykończeniu!!a wystarczyło posmarować tę plastikową kulke z rowkami przy drążku zmiany biegów dobrym olejem,i co sprzegło sie naprawiło..przejezdziłem całą zime i juz wiosne,zero problemów..tak widze będzie znowu z tą kontrolką...co to za czort??od czego zacząć??pomóżcie!! :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pojedziesz do elektryka to nie bedzie to dla niego skomplikowane i powie Ci co jest do wymiany, a skoro nie chcesz tego ruszac (bo ludzie tez to maja) to po co ten watek??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na szczotki, występuje na nich spadek napięcia (już się kończą) i dopuki nie dodasz gazu to napięcie jest poprostu mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...