Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] Gwint do Avanta


Gozdzio96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Przymierzam się do zakupu gwintu do swojego avanta. Chciałbym kupić gwint MTS Gold jest teraz w cenie 1700zł większość znajomych poleca, ale chciałbym posłuchać waszych opinii, kumpel mi powiedział, że za 200 stówki mi założy, więc w 2 tyś się zmieszcze. Sam używał MTS GOLD twierdzi, że nie jest jakiś kozacki, ale też nie jest najgorszy, bo są gorsze, sam używa teraz kv, ale mówi, że jak dla mnie do jazdy na codzień, nie jest za miękki, ale też nie za twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MTS Gold w E36 i Vogtland w S4 B7- oba skręcone dosyć mocno w dół. MTS jest nieco miększy, do dużej gleby chyba nawet zbyt miękki. Za to do jazdy ogólnie naprawdę przyjemny, spotykałem się z twardszymi seryjnymi zawieszeniami... Dla pełni porównania dodam że Vogtland w B7 raczej porównałbym do seryjnego 1BE niż do 1BV jeśli chodzi o charakterystykę. Także w skrócie: na MTS jest miękko i nisko, Vogtland to takie 1BE z regulacją wysokości, a 1BV to przy nich w zasadzie beton (przynajmniej seryjne 1BV w B7 3.0TDi Q bo tylko z tym mam porównanie), takie mam odczucia ;)

Trwałość tego MTSa jest w porządku jak porównać z innymi tanimi zawieszeniami, a z wad wykonania to mógłby mieć grubszy gwint na głównej regulacji, ten w E36 jest na drobnym, zwykłym gwincie i bardzo łatwo się brudzi, staje... Jakiś gwint o większym skoku albo innym kształcie zrobiłby robotę.

Jest w ogóle jakiś wybór gwintów do B7? Bo jak jest tak jak w B5Q czyli tylko MTS z tańszych, a dalej przeskakujemy na półkę chociażby ISC, D2 Racing czy BC Racing w cenach 3,5-4,5tys, to przecież wiadomo że te drugie będą lepsze...

P.S.

Oczywiście w obu samochodach zestawy dedykowane pod dany model. Opony akurat podobnej wysokości więc nie mają wpływu na porównanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie się zastanawiam nad tym gwintem.

Cena akurat w promocji, więc chciałbym poznać opinie czy warto się w to pchać, nie chce robić ogromnej gleby, aby mi wszystko tarło, tylko tak rozsądnie, ale aby dość mocno także nie stracić  komfrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie od miesiąca upalam supersporta black evo składanego przez KW. Kupiłem uzywke w super stanie i póki co mogę  powiedzieć że jestem zadowolony bardzo jak na pierwszy gwint super sprawa. Wczesnej jeździłem na eibachu pro kit i 1be (jest na sell) i porownojac te 2 zawiasy na gwincie jest bardziej sprezyscie  nie tlucze tak a sztywnosc w zakretach ciut lepsza no i ta możliwość regulacji. Gwint ładnie wybiera nierownosci auto nie skacze dziwnie po drodze jedynie tyl wydaje mi się miekki ale nie sprawdzałem jeszcze jak mocno siada pod obciazeniem. Jeżdżę teraz z kumplem do pracy jego a3 8p na serii zawiasie i czuje więcej dziur na tyłku niż u siebie na gwincie nie mówiąc już o tym jak to skręca ? Także polecam jak najbardziej. Ogólnie teraz jak bym miał brać coś nowego to ap, st suspension a jak bym miał więcej wolnych $$ to od razu eibacha pro street s. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 23:56, Gozdzio96 napisał:

Ja myślę nad MTS gold black edition za 1700zł

 Napisz do kolegi Trewor87 on sprzedaje te gwinty i coś doradzi napewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mr.Joker napisał:

 Napisz do kolegi Trewor87 on sprzedaje te gwinty i coś doradzi napewno. 

dobrze napisałeś, sprzedaje "te" gwinty więc co mu doradzi jak nie mts? :D a tak na poważnie to liczy się chyba głównie budżet... Nigdzie za dużo nie polecają poza albo niska półka, albo AP, albo KW. Ostatnio coś tam jeszcze niby "by KW" jakaś firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, zamontowany MTS gold black edition, póki co rewelacja, fakt mój pierwszy gwint, więc sie nie obeszło z problemami, dziś krawężnik nie poczułem, że najechałem, przy wycofywaniu wyrwany zderzak z lewej strony i osłona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2020 o 10:40, 3r4 napisał:

dobrze napisałeś, sprzedaje "te" gwinty więc co mu doradzi jak nie mts? :D a tak na poważnie to liczy się chyba głównie budżet... Nigdzie za dużo nie polecają poza albo niska półka, albo AP, albo KW. Ostatnio coś tam jeszcze niby "by KW" jakaś firma

No tak budzet najwazniejszy:D A ty kolego miales tez z tego co kojarze w temacie jakies prolemy z gwintem o co chodzilo ? ja kupilem uzywany i tez gdzies mnie straszylo ze beda jakies cyrki ale wszysko pieknie ladnie.

 

Edytowane przez Mr.Joker
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mr.Joker napisał:

No tak budzet najwazniejszy:D A ty kolego miales tez z tego co kojarze w temacie jakies prolemy z gwintem o co chodzilo ? ja kupilem uzywany i tez gdzies mnie straszylo ze beda jakies cyrki ale wszysko pieknie ladnie.

 

ja miałem problemy z tyłem, ale to nie wina produktu tylko fachmanów... ostatecznie sam sobie w sumie ten tył wsadziłem dwa razy, bo wymieniałem też te podkładki. Jedyne co mi się wydaje tylko to nie ważne czy się ma fwd/q brać wersję z sprężynami pod Q (bo wydaje mi się, że ten mój jest trochę za miękki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 3r4 napisał:

ja miałem problemy z tyłem, ale to nie wina produktu tylko fachmanów... ostatecznie sam sobie w sumie ten tył wsadziłem dwa razy, bo wymieniałem też te podkładki. Jedyne co mi się wydaje tylko to nie ważne czy się ma fwd/q brać wersję z sprężynami pod Q (bo wydaje mi się, że ten mój jest trochę za miękki). 

Tyl jak zakladalem to nawet sie nie zastanawialem tylko popuszczalem po kolei stronami sanki i sprezyny same wyskakuja i wchodza, najszybsza opcja.Tez jak szukalem to chcialem do q z tego samego wzledu nie chcialem zeby tyl tak siadali byl miekki. Kupilem uzywke i sie okazalo ze to do exeo(b7 pod inna marka i nowsze :D) do wszystkich wersji ale naciski sie zgadzaly z tym co mam we wlepie wiec zamonotowalem i nie siadl ten tyl strasznie moge jeszcze podniesc z 1,5cm i bedzie obnizony ok 35mm od serii czyli minimalne obizenie jakie podaje producent.miekki tez jakos bardzo nie cos zawsze siadzie. jechalem ostatnio w 5 to dawal rade ale bylo juz blisko do odboju na amorku ale ze  glownie jezdze we 2 wiec poki co mi to nie przeszkadza:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...