Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Włącza i wyłącza się klimatyzacja


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem jak złącze klime to się włącza i wyłącza jak podłączam vaga wchodze w Auto HVAC to pojawia mi się komunikat (too many communications errors to continue!) może w vagu żle coś robie co może być przyczyną takiego działania klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko sprawdzić czy chłodzi bo się załącza na 5 sekund ale chłodzi Napełniałem ale w zeszłym roku i wszystko działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek jednak podłącz vaga , wiem że coś trzeba zmienić w programie żeby można z klimą sie połączyć w B5 ale niech się ktoś wypowie co wie o co chodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była podobna sytuacja tylko klima działała dłużej niż 5sek. Powiedzmy po ok. 1min się wyłączała, przerwa 5sek i znowu przez trochę chodziła ale już znacznie krócej.

Nabicie klimy rozwiązało problem i dużo lepiej chłodzi. Czynnika było trochę ponad połowę i klima się załączała ale było jego zbyt mało żeby na dłuższą metę utrzymać ciśnienie i stąd przerwa w działaniu.

Osobiście preferuję raz do roku zrobić serwis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu Vaga żadnych błędów niema A klima załącza się jak jej sie chce bez reguły raz działa 30 min i sie wyłącza i potem na zmiane a raz jest tak że od razu wariuje że się włącza i wyłącza Z chęciom bym sprawdził czy mam wystarczająco nabitą ale nie mogę ponieważ mam tylko jeden zawór do napełniania przy chwili czasu muszę sprawdzić czy czasem przewody nie są poprzecierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica, że jest jeden zawór ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica, że jest jeden zawór ? :mysli:

A tak że nie można sprawdzić jakie jest ciśnienie w układzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak że nie można sprawdzić jakie jest ciśnienie w układzie

Dobrze wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszke inny problem w mojej b5 a mianowicie klima na jesien dziala wzorowo, samochod mam niecaly rok sciagalem ja z niemiec, niemiec gadal ze napelnial klime ale nie mam pewnosc,i problem zaczol sie od tego, ze jakies 2 miesiace temu chcialem wlaczyc klime, sniezynka zapalala sie a jak puscilem przycisk to gasla i tak na okraglo ,jednym slowem nei dalo sie wlaczyc klimy na drugi dzien problem znikl, ale nie sprawdzalem czy klima dziala bo bylo wtedy jakies 10 stopni, jakies tydz temu stoje w korku wlaczam klime a tu nic ;/dzis sprawdzalem w temp ok 20 stop. na biegu jalowym po wlaczeniu klimy nie slychac zadnych zmian ;/ obydwa wiatraki na chlodnicy dzialaja caly czas, nawet jak no dworku jest 5 stopni wiec moje pytani,e co jest nie tak, dodam jeszcze ze mam walniety czujnik temp cieczy chlodzacej silnik ale to chyba nie ma nic wspolnego z klimatyzacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszke inny problem w mojej b5 a mianowicie klima na jesien dziala wzorowo samochod mam niecaly rok sciagalem ja z niemiec niemiec gadal ze napelnial klime ale nie mam pewnosci problem zaczol sie od tego ze jakies 2 miesiace temu chcialem wlaczyc klime sniezynka zapalala sie a jak puscilem przycisk to gasla i tak na okraglo jednym slowem nei dalo sie wlaczyc klimy na drugi dzien problem znikl ale nie sprawdzalem czy klima dziala bo bylo wtedy jakies 10 stopni jakies tydz temu stoje w korku wlaczam klime a tu nic ;/ na biegu jalowym po wlaczeniu klimy nie slychac zadnych zmian ;/ obydwa wiatraki dzialaja caly czas nawet jak no dworku jest 5 stopni wiec moje pytanie co jest nie tak dodam jeszcze ze mam walniety czujnik temp cieczy chlodzacej ale to chyba nic wspolnego

wszystko w porządku - gdy temp. zewnętrna spadnie poniżej +5 st. C klimy nie można włączyć, to zupełnie normalny objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale klima teraz wogole nie dziala nawet dzis gdy bylo 20 stopni, problem tkwi tylko w tym ze nie ma chlodziwa ??? jesli nie ma chlodziwa to po wlaczeniu klimy obroty nie powinny spadnac ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jakieś znaki interpunkcyjne jak piszesz, np. przecinki bo ciężko się czyta

- przeczytałem 2 razy to samo i nadal mam tą samą odp.

-skąd wiesz że masz walnięty czujnik płynu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem włączania i wyłączania się klimy może być niedziałający wentylator. Sprawdź czy pracuje poprawnie po włączeniu klimatyzacji. Jeśli nie podłącz go na krótko do akumulatora (przewody znajdziesz pod pokrywką przy zbiorniczku od wspomagania). jeśli na krótko działa to sprawdź bezpiecznik który znajduje sie pod kierownicą, jest to duży bezpiecznik o warości około 50A. Jeśli bezpiecznik jest spalony to najprawdopodobniej winny jest wentylator (nawet jeśli na krótko zadziałał, porostu kończą się w nim szczotki i trzeba wymienić cały wentylator). Wymienia się bardzo prosto bez demontażu przodu.

żeby sprawdzić czujnik płynu (tz. czy w ogóle klima działa) odepnij czujnik znajdujący się na podszybiu i zrób w nim zworkę później wsiądź do samochodu i odpal klimatyzację. Jeśli się uruchomi tz. że albo jest za mało czynnika chłodzącego lub czujnik nie działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snizynka swieci sie caly czas nie moglem wlaczyc jej tylko raz potem problem znikl, a obydwa wentylatory kreca caly czas

nie dziala mi czujnik plynu chodzacego silnik czyli plynu chlodniczego a wiem to bo po przejechaniu 140km w temp ok 20 stopni wskaznik obok obrotomierza pokazuje 70 stop, ale to nie ma nic wspolnego z klimatyzacja, przynajmniej tak mysle

sorki za slaby opis problemu ale teraz juz chyba wszystko jest jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snizynka swieci sie caly czas nie moglem wlaczyc jej tylko raz potem problem znikl, a obydwa wentylatory kreca caly czas

nie dziala mi czujnik plynu chodzacego silnik czyli plynu chlodniczego a wiem to bo po przejechaniu 140km w temp ok 20 stopni wskaznik obok obrotomierza pokazuje 70 stop, ale to nie ma nic wspolnego z klimatyzacja, przynajmniej tak mysle

sorki za slaby opis problemu ale teraz juz chyba wszystko jest jasne

to wcale nie musi być wina czujnika - objawy wykazują na termostat ale o tym to w innym temacie.

jeśli wentylator chodzi i śnieżynka świeci to raczej będzie za mało czynnika chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pokazuje Ci 70 st. C to wina termostatu. Koszt około 20zł Nie kupuj WAHLERa kiedyś były to dobre termostaty ale od jakiegoś czasu firma się popsuła i potrafią się zacinać. Z tanioch polecam firmę QH. No albo oryginał w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam inne zdanie, termostat gdy jest rozwalony nie otwiera obiegu i wtedy ciecz by sie gotowala, a u mnie tak nie jest ale ten temat poruszylem juz w innym temacie, czyli jesli nie ma chlodziwa sprezarka wogole sie nie wlaczy ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odgrzeje temat. U mnie jest coś takiego, że w czasie jazdy wszystko działa jak należy chłodzi aż sie zimno w aucie robi. W czasie postoju chwile pochodzi (plus minus 3 minuty) i sie wyłączy, po chwili sie znowu włączy i tak na zmiane. Ktoś się oriętuje co to może być ?

EDIT.

Jak jeżdze z włączoną klimą to gdy wjade na parking i wyłacze silnik słychać dyskretne syczenie, tak ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dalej problem nie rozwiązany byłem dla świętego spokoju napełnić klime i dalej włącza i wyłącza się bez reguły raz dłużej raz krócej na klimatroniku zero błędów na Vagu zero błędów Macie jeszcze jakieś pomysły co z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...