Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Stukanie w pedał sprzęgła


iweb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że ten temat był już wielokrotnie poruszany ale mam pewne wątpliwości.

Kupiłem w marcu swoją niunię A4 Avant 2003, 1,9 TDI 131 kucyków, przebieg 180.000, zrobiłem cały rozrząd i ogólne drobne naprawy. Po zdjęciu różowych okularów zacząłem wyczuwać pukanie pedału sprzęgła po jego lekkim naciśnięciu. Co tu robić, garnek zupy i przed monitor do czytania forum, nocka z głowy. Pełen nadziei, że to pierdoła w postaci odpowietrzenia lub wysprzęglika, biegiem do mechanika i na przegląd sprzęgła. Wyrok: wymiana sprzęgła z kołem dwumasowym :wallbash:. Dwumas LUK, komplet sprzęgła SACHS. KOSZT :shocked:. 3500, prawdopodobnie przepłaciłem ale nauka jest kosztowna. Dwa miesiące bez piwa i wszystkich uciech plus wszystkie premie, no trudno, lubię jak samochód chodzi jak malinka. No i pupa wielka, po wymianie niby wszystko w porządku ale po jakiś 300 kilometrach znowu to samo, pukanie w pedał sprzęgła. Teraz moje właściwe pytanie: Czy w tym modelu tak jest? Sprawdzałem to w A4 Avant 2,5 B5 i nie ma czegoś takiego. Koledzy z pracy, którzy wsiadali do mojego samochodu mówią, że tak już jest w Dieslach i żebym się nie przypier...ał. Jak wsiadłem do kolegi Hyundai'a Santa Fe (też diesel) to naciskając jego sprzęgło myślałem że mi nogę urwie tak waliło po stopie. Właściwie to nie wiem czy tak ma być ( a jeżeli tak ma być to po jakiego grzyba mechanik wymienił mi zestaw sprzęgła plus dwumas, w sumie to wiem żeby zarobić) czy robić awanturę u "mechanika" i go przycisnąć, żeby poprawił. Sam już nie wiem. Jeżeli mógłbym prosić o opinię użytkowników z takim samym modelem samochodu to byłbym wdzięczny. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę dieslem i mnie pedał sprzęgła nie puka.

Owszem odkąd pamiętam to sprzęgło jest wysokie ale nic nie puka.... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kumpla w pasacie b4 tdi tez tak jest ze czuc jak pedal podskakuje mimo wymiany dwumasowego kompletu.

na twoim miejscu nie szukalbym przyczyny poniewaz nie warto.wyrzuciles 3,5 tys czyli 1/4 wartosci auta (zgaduje) i bez poprawy.ja bym jezdzil tak dlugo az by samo wyszlo.wiem ze to moze wkurzac.moim zdaniem to diesle tak maja.sprawdze w innych dieslach kumpli i napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuciles 3,5 tys czyli 1/4 wartosci auta (zgaduje)

kolega ma błędnie w profilu B5 wpisane :naughty:

a co do sprzęgła... czuję delikatne stukanie na wciśniętym ale szczerze to nawet się tym nie przejąłem - padnie to padnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Profil poprawiłem.

Jeżeli jest to normalna praca sprzęgła to trudno, trzeba się po prostu przyzwyczaić. Myślałem, że to może coś innego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie proszę mi zatem wyjaśnić dlaczego ja nic nie czuję na pedale sprzęgła. Żadnych drgań. A działa wyśmienicie.

Czy to znaczy że moje auto jakieś nienormalne jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz u siebie dwumasa :mysli: Bo jak nie masz to stukania nie będzie.

nie mam dwumasa i się z tego cieszę :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na całkowitym wciśnięciu jest niewyczuwalne... ale w połowie jest wyraźne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam. Właśnie odebrałem auto po wymianie kompletu dwumas i sprzęgło.

A powiedzcie jak wam chodzi pedał sprzęgła? Ja jak wciskam to chodzi nierównomiernie. Nie wiem jak powinno być. Z chęcią porównałbym u kogoś po wymianie z Warszawy.

A to stukanie to podobno wysprzęglik ale są dwa i nie wiem który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czuję pukania, bardziej przypomina mi to niby mrowienie, nie wiem jak to nazwać :confused4:. Ale pedał chodzi płynnie i żadnych odgłosów nie słychać. Z tego co wyczytałem na forum to nie ma się czym przejmować. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...