Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Symbol skrzyni biegów do ALZ


Tomek_C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety w najbliższym czasie bede musial wymienic skrzynie biegów. W zwiazku z tym że nie da sie dojrzeć w aucie symbolu, może ktoś z państwa ma wiedze jakie wystepują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomek_C napisał:

Witam, niestety w najbliższym czasie bede musial wymienic skrzynie biegów. W zwiazku z tym że nie da sie dojrzeć w aucie symbolu, może ktoś z państwa ma wiedze jakie wystepują? 

daj vin

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek_C napisał:

WAUZZZ8E64A205322

ori: GFV

może jeszcze byc: GFC GPB GBK GFP

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał:

ori: GFV

może jeszcze byc: GFC GPB GBK GFP

Dziękuje bardzo, mam jeszcze pytanie. Masz moze wiedze na temat przełożeń? Nie chciałbym kupić jakiejs drugiej co by jeszcze dodatkowo zamuliło auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek_C napisał:

Dziękuje bardzo, mam jeszcze pytanie. Masz moze wiedze na temat przełożeń? Nie chciałbym kupić jakiejs drugiej co by jeszcze dodatkowo zamuliło auto.

 

Podałem  Ci oznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dev napisał:

Podałem  Ci oznaczenia

Znalazłem blisko siebie skrzynie o symbolu CTD gość mi mówi że to powinno pasować. Masz jakąś wiedze na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek_C napisał:

Znalazłem blisko siebie skrzynie o symbolu CTD gość mi mówi że to powinno pasować. Masz jakąś wiedze na ten temat?

moze i bedzie ale ja bym w to nie wierzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim A4B6 2003 jest silnik 1.6 8V ALZ a skrzynia 5 bieg GBK. Nie wiem tylko jak poziom oleju powinien być w niej,bo dla "skrzynki przekładniowej 012/1W 7mm poniżej otworu wlewowego,a dla 01A poziom wyznacza dolna krawędź otworu. Którą z tych skrzyń jest GBK? Temat mnie interesuje ponieważ przez nieszczelny kiedyś simmering półosi trzeba było uzupełnić ubytek ponoć 0,7L w ASO.Mam klucz s-pline 16-to karbowy z otworkiem żeby sprawdzić poziom(po sprawdzeniu dokręcić momentem 25 Nm) ale nie znalazłem info co do właściwego poziomu.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem: Dziś ,mając 16 karbowy ,z otworem klucz  typu spline, własnoręcznie wykręciłem korek w skrzyni GBK i okazało się,że oleju jest po brzeg otworu korka.Tak uzupełniono,po wymianie simerringu, olej w skrzyni w ASO (ori VW Audi),i taka właśnie jest zasada  ew.uzupełniania oleju w tej skrzyni.W książce "sam to robię",nie jest to jasno napisane,ale teraz już wiem,bo sprawdziłem. Poziom poniżej krawędzi otworu,7 mm, to max ubytek,kiedy trzeba uzupełnić.Tak to rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...