Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] dziwny przyrost obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

po odpaleniu silnika obroty ,oczywiście na biegu jałowym, są na poziomie 850.Po okolo 5-7 min.pracy silnika obroty same bez dotykania pedalu przyspieszania wzrastają do 1200 i tak przez nastepne 5-7 min. po czym zaczynają powoli spadać do 850.Jesli wylącze zapłon przy tych podwyższonych 1200 i ponownie odpalę do wskakują na 2500 na 2-4 sekundy później spadają na 1200 i po 5-7 min do własciwych 850.Dzieje się tak za każdym razem.

Prosze o pomoc w diagnozie.

pozdrawiam :a4fan:

Opublikowano

ciezko cos poradzic .. moze potencjometr pedały gazu ,a moze cos innego ... podepnij Vaga ,moze wypluje jakis błąd.

Opublikowano

Sprawdź przepustnicę, może wystarczy ją przeczyścić

Opublikowano
  • Autor
Sprawdź przepustnicę, może wystarczy ją przeczyścić

Gdzie ją znajdę ma ktoś jakiś rysunek?

Opublikowano
Sprawdź przepustnicę

w AJMie ? :cool:

Opublikowano
Sprawdź przepustnicę, może wystarczy ją przeczyścić

kolego nie pisz bzdur!

moze potencjometr pedały gazu

obawiam sie ze raczej nie

podepnij Vaga ,moze wypluje jakis błąd.

mialem kilka razy podobny problem - (zeszlego lata jak bylo bardzo goraco i tylko po dluzszym postoju auta) po odpaleniu wskakiwal na chwile na 2500o/minproblem samoczynnie zniknal :eek: i wiecej sie nie pojawil. VAG nic kompletnie nie pokazal.

sadze ze przyczyna moze byc w ktoryms wtrysku, lub swiecy zarowej

Opublikowano
sadze ze przyczyna moze byc w ktoryms wtrysku, lub swiecy zarowej

moze to i zdychajacy pompowtrysk .... :rolleyes:

jakos sam zainteresowany sie nie odzywa

Opublikowano
  • Autor

a co mam mówić ? nie mam pomysłu ani vaga jakiejś konkretnej podpowiedzi też nie :cry:

Opublikowano

vaga, ktos w szczecinie pewnie ma, zapytaj chlopakow w spocikach.

ja stawiam na pompowtrysk lub swiece

Opublikowano
  • Autor
ja stawiam na pompowtrysk lub swiece

może masz rację z tymi świecami bo po przekręceniu zapłonu kontrolka świec pali się przez 10-15 sekund a temperaturka na zewnątrz 16 stopni (na plusie oczywiscie)

vaga, ktos w szczecinie pewnie ma, zapytaj chlopakow w spocikach.

pytałem na forum ,ale ze szczecina nikt się nie odezwał.

Opublikowano
kontrolka świec pali się przez 10-15 sekund

1s to max co mi sie swiecila, nawet przy ostrych mrozach

Opublikowano
  • Autor
Tuborg 1 napisał/a:

kontrolka świec pali się przez 10-15 sekund

1s to max co mi sie swiecila, nawet przy ostrych mrozach

No własnie. Prosiłem w warsztacie żeby sprawdzili świeczki.Zrobili to i powiedzieli ,że są OK

Opublikowano
może masz rację z tymi świecami bo po przekręceniu zapłonu kontrolka świec pali się przez 10-15 sekund a temperaturka na zewnątrz 16 stopni (na plusie oczywiscie)
przyczyną może być czujnik temp. płynu

koniecznie podepnij vaga pogadaj z ludźmi tu Grupa Zachodniopomorska napewno ktoś ma :cool:

Opublikowano
  • Autor
przyczyną może być czujnik temp. płynu

Czy da się sprawdzić tę temperaturę climatronikiem?

Opublikowano
Czy da się sprawdzić tę temperaturę climatronikiem?

tak, jest o tym w wątku o termostacie.

Opublikowano
  • Autor

Ok jutro sprawdzę temperatury na kanale 49 i 51 podczas jazdy do pracy.Mam ze 30 km,więc siliczek powinien się już zagrzać

[ Dodano: 02-04-2007, 09:47 ]

no więc rano w garażu jeszcze :

kanał 49 - 30

51 - 11

55 - 8

po przejechaniu ok 20 km

kanał 49 - 81

51 - 90

55 - 1

z tego wynika ,że termostat trzeba wymienić,ale chyba uszkodzony termostat nie powodowałby takich zakłóceń w obrotach silnika?

Czujnik prawdopodobnie dobry?

[ Dodano: 07-04-2007, 15:16 ]

Czy naprawdę nikt nie potrafi mi pomóc???? :frown:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.