Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pralka w aucie


xover11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Niedawno zauważyłem, że w moja b9 wydaje dziwne dźwięki. Najlepiej je słychać na postoju. Dźwięk jest taki jaki wydaje pralka podczas pracy tylko że cichutki - ledwo słyszalny :eusathink:Przy dźwiękach można odczuć również wibracje na aucie. Dzisiaj byłem u lekarza i stwierdził, że to może być ze skrzyni (Stronic). macie może jakiś magików w okolicach Warszawy, których możecie polecić? A może Wy coś podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jakby obroty bębna... Byłem z tym u lekarza i uznał, że zapewne dwumasa się odzywa. Pojechałem na sprawdzenie do firmy zajmującej się automatami i pootwierdzili dwumase. Przy okazji znaleźli jeszcze coś do roboty (dokładnie się nie znam ale coś wspominał, że jakas pompa generuje za male cisnienie czy jakos tak). Generalnie naprawili wszystko ale dzwiek dalej pozostał a co ciekawe zalecili mi wymiane oleju w skrzyni po przejechaniu max 1000 km lub po 30 dniach. Taka jest procedura czy ktos tu próbuje mnie w konia zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TFSI ma koło dwumasowe ???? myślałem, że to tylko w dieslach jest ?? 

 

Z takich rzeczy które można słyszeć, i ja to czasem słyszę, właśnie na postoju, to jest pompa układu hamulcowego. Ona jest na wprost przed kierowcą. 

Edytowane przez TomekP_111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Muskel1 napisał:

Skrzynia się sypie.

 

To jest raczej inna sprawa i inne dźwięki. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Trudno porównać nie mając danych audio. Sam opis dźwięku nie wystarczy:whistling:

Kosmita miał te dźwięki raczej przy ruszaniu i cofaniu, a nie na postoju. Żabkował przy rozgrzanym silniku i mu lewarek wariował również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższej okazji postaram się zweryfikować czy to może być odgłos pompy ukł hamulcowego... Jeśli to się potwierdzi to może oznaczać, że firma, która robiła mi skrzynię postanowiła delikatnie mówiąc naciągnąć mnie na koszty, jak ktoś jest zainteresowany co to za firma to mogę napisać na priv żeby nie było, że robię antyreklamę jakąś albo coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz możemy się umówić razem u mojego mechanika. Mamy takie same silniki i skrzynie. Może da się porównać odgłosy. Ja słyszę dużo różnych dźwięków ale przestałem się tym przejmować. Słyszę np. silnik siłownika przepustnicy powietrza do turbiny, który pracuje nawet jak silnik jest wyłączony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...