Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic 2.0 - Hałas podczas przyspieszania


seweryn000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zaobserwowałem w ostatnim czasie, że podczas przyspieszania pojawia się taki hałas (jakby kończące się łożysko). Hałas ten nasila wraz ze wzrostem obrotów i spada wraz z ich spadkiem. Dodatkowo jakiś czas temu podczas ruszania z pod świateł auto mi zgasło. W skrzyni pojawia się od dawna błąd synchronizacji obrotów (w tej chwili nie mam dostępu do nr tego błędu). Byłem ostatnio u mechanik, który stwierdził, że jakieś tam elementy w skrzyni powoduje ten hałas i polecił mi firmę "Automatyczne Skrzynie Biegów PALKA Rzemieślnicza 14, 41-400 Mysłowice", gdzie Pan przez telefon określił maksymalny koszt remontu na około 7 tys. 

Symbol skrzyni: LLA, przebieg auta 320 tys, olej wymienny regularnie. Model auta: A4 B8 Avant 2009 rok.

Moje pytanie:

1. Czy ktoś może polenić najlepiej z woj. łódzkiego rzetelną firmę która zajmuje się remontami skrzyni multitronic?

2. Czy mogę przeprowadzić jakaś diagnozę "wstępną" skrzyni za pomocą kabla i VAG-COM? Wiem, że na pewno można sprawdzić temp oleju w skrzyni.

3. Symbol mojej skrzyni to LLA. Czy można kupić o innym symbolu/typie np, s-tronic skrzynie i ją zamontować? Czy trzeba np. wymieniać/kodować sterownik? I nie mówię tutaj o jakieś prostej adaptacji, a bardziej chodzi mi o zmianę oprogramowania w sterowniku.

4. Zastanawiam się czy generalnie regenerowanie skrzyni ma sens - macie jakieś doświadczenia jeśli chodzi o trwałość takich regeneracji? Najczęściej koszty oscylują w granicach 7 tys. i dostaję rok gwarancji. Zastanawiam się czy kupienie kota w worku o dokładnie takim symbolu za 4 tys i jej włożenie nie jest bardziej opłacalne bo mam obawę o trwałość tej regeneracji. 

5. A może to nie skrzynia a dwumas? Ktoś wie jak zdiagnozować? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...