Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem z odpalaniem


adas01012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odpalaniem tzn . mysle ze to rozrusznik bo przekrecam kluczk i wszystko niby ok ale jak chce odpalic to nic zero reakcji tylko cykanie slychac.Przytrafilo mi sie to wczoraj tzn odpalilem auto rano bez problemu troszke sie pokrecilem odpalilem jeszcze kilka razy bez problemu. Zostawilem auto na parkingu w godzinach pludniowiych ,wrocilem po okolo 2 godzinach i nie moglem odpalic wiec odpalilem na pych wiem ze to niewskazane ale musialem sie dostac jakos do domu. Zostawilem auto na noc i sprobowalem odpalic rano i bez problemu odpalil ... pare razy bez problemu jednak po paru godzinach znow to samo tzn zero reakcji ... jak myslicie bedzie to wina rozrusznika ?? A moze cos innego ??pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kostka w stacyjce... albo włącznik elektromagnetyczny w rozruszniku... czy tak czy siak - jedź do kogoś kto się zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dużo kilometrów przejechałeś, gdyż możliwe że szczotki się kończą i nie zamyka obwodu rozrusznika. Jest to typowy objaw (jak u ciebie) ale nie koniecznie. Bendiks też potrafi się wieszać ale w audi raczej rzadko. Obstawiam na szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to elektromagnes bo przynajmniej by kręcił, a adas01012 pisze, że objaw jakby był padnięty czyli zero reakcji. Ja bym go sprawdził podpiąć na krótko wtedy kiedy nie chce zaskoczyś ze stacyjki. Jeśli zaskoczy to obstawiałbym stacyjkę albo coś z kablami. Jak nie będzie reakcji ani przez stacyjkę ani na krótko, to wtedy go wytargać i obczaić co i jak. :ot: moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bylem u elektromechanika i wymieniono elektromagnes i bendix ... zaplacilem 240zl a po 2 godzinach tzn kiedy auto sie zagrzalo znow to samo ... pojechalem znow i okazalo sie ze kostka w stacyjce... jutro znow do roboty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...