Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B7 BRD - Szwankujące światło ksenon + stopu, raz kierunkowskazy


Szymi14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panów, mam pytanie. Od jakiegoś czasu szwankuje mi lewy ksenon, a czasem prawy stop. Raz zdarzyło się, że właczając lewy kierunek migał prawy, a po włączeniu prawego nie działał żaden. Zazwyczaj dzieje się tak po deszczu. Wyczytałem na forum, że podobnego typu usterki są spowodowane zalanym MK. Moje pytanie czy będąc totalnym laikiem jestem w stanie zlokalizować, którędy mogła by się lać woda aby samemu wyeliminować problem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że zwykły V-scan VAG  do tego wystarczy czy mówisz o poważniejszym sprzęcie ? (v-scanem dysponuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podpiąć pod kompa (niestety nie vcds) wrzucam foto co pokazało.
Widzę stojącą wodę pod akumulatorem, która wlewa się od strony pasażera, a także wykładzina pasażera jest wilgotna.

 

IMG_20201122_132112.jpg

IMG_20201122_150237.jpg

Edytowane przez Szymi14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić podpowiedź co musze zdemontować, gdzie ten kanał się dokładnie znajduje i czym to najlepiej przepchać ? :smutas:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jesteś wielki :D
Jutro podziałam po pracy :)

 

 

Edytowane przez Szymi14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zrobione, mam nadzieje, że wszystko wyschnie i więcej problemów nie będzie. Mam jeszcze jedno pytanie, grzebiąc tam wcisnąłem do środka taką gumkę, która była wokoło tego kanalika, czy to problem ? 

IMG_20201123_154718.jpg

IMG_20201123_160537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę gumkę wyciągnąć, widać ją tam? Niektórzy je całkiem wywalają żeby woda prędzej z podszybia spływała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da radę sama pod auto wpaść, nie pamiętam jak tam te odpływy wyglądają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile to niczemu nie zagraża to w sumie nie przeszkadza mi to, że tam wpadła. Oby tylko problem "podeszczowy" ustał i będę szczęśliwy. Bardzo dziękuję za pomoc :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ona nie przytka tam kanalika odpływoewgo. Weź konewkę z wodą i wlej do otworu i zobacz czy jest drożny odpływ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już nic nie zdziałam, jutro po pracy zrobię test na myjni bo akurat auto do mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zaliczony, woda ładnie spłynęła. Ale mam pytanie czy to normalne, że woda leci na skrzynkę z bezpiecznikami i na akumulator podczas mycia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trochę się tam zawsze dostanie dlatego są tam odpływy. W B7 zaoszczędzili plastiku osłony podszybia ale można sobie dokupić i zakryć trochę tak jak było w B6. Zobacz na dole jak to wygląda.

20201124_175001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für ORIGINAL Audi Deckel Batteriekasten + Abdeckung...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...