Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Błąd 01539 - headlights not adjusted - co zrobić ?


kred

Rekomendowane odpowiedzi

troszke jestem zdegustowany tym błędem

01539 headlights not adjusted

35-00--

jak i tym ze na forum nikt nie chce udzielic rad jak powalczyć z tym błędem. jakos nie chce mi sie wierzyć ze nikt nie mial podobnego prblemu.

opisze dotychczasowe moje prace nad zlikwidowaiem błędu a może ktoś coś pomoże co robić dalej:

-zrobiłem test soczewek (chodzą góra dół)

-sprawdziłem czujki położenia też wydają sie być ok (chociaz ciężko jest mi coś powiedzec bo nie mam pojęcia jak je zmierzyć)

-kostki są ok (zero śladów wody itp)

-bespieczniki ok

-wszystkie dzwigienki ok (nie jest żadna wygięta)

miałem okazje rozebrać jedną czujke od znajomego (z wyrwaną dzwignią) raczej stwierdził bym że nic tam nie ma prawa sie zużyć. ale nic nie wiadomo

dwa dni temu jak wracałem wieczorem po dochamowaniu leflektory opadły mi na dół trwało to ok 3 sek.

nie moge zrobić adaptacji bo nie moge skasować tego zasranego błędu. jak chce go ruszyć coś pryka (prawdopodobnie w lampach przednich) i na tym sie kączy. błąd nawet nie znika

czy wymienić obie czujki od poziomowania ???????

jak sprawdzić czujniki samopoziomowania ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zdegustowany Twoją wypowiedzią, to nie jest serwis, tylko forum miłośników.

Jesli nikt nic nie pisze, to moze nikt nic nie wie, nie mają ludzie czasu.

Sam też się nie wysiliłeś zbytnio przecież.

Choćby tutaj spanky pokazuje jak sprawdzić :

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t27990.0.html;highlight=xenon+czujnik

Nie wiem czy w B6 to te same bloki, ale chyba warto sprawdzić ?

Jesli to te same bloki, podnoś auto i sprawdzaj jak się zmieniają wartości. Przy którejś tam najmniejszej wartości spróbuj zresetować error.

Ponieważ poświęciłem swój czas, już przesyłam Ci numer konta, a Ty przelejesz 100zł.

Wtedy również możesz ode mnie wymagać więcej. Rozumiesz chyba o co mi chodzi ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre_pl wydaje mi sie ze troche przesadzileś. sam wyslalem na priv-a ze trzy tuziny odpowiedzi na pytania czysto serwisowe i nie wzielem za to grosza :) . a ktos nawet napisal ze forum jest po to zeby pomagac. nie chodzi mi o to zeby ktos napisal to masz walnięte wymien i po sprawie. bede szukal sprawdzal i czekam na każdą podpowiedz. jestem technikiem mechanikiem i te sprawy nie są mi obce.

nie mają ludzie casu.

jesli chodzi o czas to zobacz ile osob odpisuje na tematy np. wymiany żarówki :>

a do serwisow mam mieszane uczucia. to co mozna zrobic samemu to robie sam

czy czujka o nr 8e0 907 503

to to samo co 4e0 907 503

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kred zbastuj trochę, bo nie dość że ci pre pomaga to masz jeszcze jakieś esy, jak jesteś zdegustowany to się wypisz, to nie jest płatne forum, żebyś zamieszczał pytanie i miał do wszystkich pretensje bo nikt nie odpisał

_________________________________________________

z tego co znalazłem po 1 minucie poszukiwań, to HiRide miał to samo i sobie z tym poradził, napisz mu na priv w miarę uprzejmą wiadomość to może pomoże :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Was. Ja wypowiedź pre-pl odebrałem raczej jako ironię i wcale zresztą słuszną.

Sugerujesz się tu ilością wypowiedzi w wątku o zarówkach. Z tym, że żarówki wymieniała wiekszość z nas, a Twój problem do najczęstszych nie należy, także tłumów z konkretnymi wskazówkami się nie spodziewaj.

Do tego dzisiaj Niedziela Palmowa. Nie każdy spędza ją na Forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z czujkami sa 3 rodzaje z podobnymi numerami. wydaje mi sie że sa identyczne

nr 8e0 907 503

to to samo co 1t0 907 503

4e0 907 503

w serwisie tez opowiadaja jakies dziwne historie ze są w zestawach :blink: z dzwigienkami ?? ta trzecia jest od b5

najlepiej zamontowac takie jakie były - moze macie jakiś pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zakładał numery takie jak powinny być. Miałeś coś z zawieszeniem robione ? Może tę dźwigenkę dałeś w odwrotną stronę ?

ostatnie to nie jest przecież a45, tylko a8

Z tego co widzę, to czujniki mają numery

8E0941285J (przód)

8E0616571D (tył)

Dlaczego sądzisz, że masz zły czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam jedno proste pytanie : przeprowadzales vag'iem procedure ustawiania zasiegu światel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze mógł ktoś grzebać w temacie bo u mnie przód i tył ma nr

8e0 907 503

na logike i z tego co widziałem kostka z tyłu ma 4 przewody a w czujce sa 3 :chytry:

wydaje mi sie że ze to jest to

:good:

8E0941285J (przód)

8E0616571D (tył)

pre_pl sprawdzałeś te nr w etce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, są z etki - te Twoje to z A6ki Allroad'a, A8ki i czegoś tam jeszcze .

no ale jak byłeś w ASO, to po VINie sami powinni powiedzieć Ci poprawne numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po rozmowie z serwisem

pre_pl miałeś racje z tymi czujkami :good:

8E0941285J (przód) - 518 zł

8E0616571D (tył) - 424 zł

czemu to takie drogie !!!! :wallbash: może ma ktoś jakieś używki ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam Błąd i rozwiązanie. Ale po co szukać :good:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t28244.0.html;highlight=procedura

pytalem o to :

zadam jedno proste pytanie : przeprowadzales vag'iem procedure ustawiania zasiegu światel ?

ale jak widac kolega chce wydac kilka stowek ... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wcześniej pisałem to rozwiazanie mozna zrobić jedynie wtedy jak nie ma błędow lub sie je skasuje. ja u siebie ne moge sie pozbyć błędu jest stały. nawet nie znika. a sukcesem operacji zaadoptowania lamp jest brak błędów.

jak tylko zacząłem sie bawić z ksenonami chciałem zrobić ustawiania fabryczne. mam 2 czujki o tych samych numerach i w tym tkwi problem. ktos przedemna wrzucił czujki od a6 :no: jak ich nie pozmieniam nici z samoregulacji

dodam tylko że w kolumnach z napięciem na czujkach "error"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Nie mogę się pozbyć błędu 01539 i przez to grupa Basic Settings 001 i 002 są niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, podnoście auto tak, żeby czujniki zmieniały wartości. Czasem udaje się w pewnym momencie wywalić ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuce kolejną zagadke do rozszyfrowania ????

podzwoniłem troszke po kolesiach którzy mają duuuuzo sprzetu z audi aukcje allegro itp. okazuje sie że w 6 na 7 przypadków w tych autach sa zamontowane czujki z oznaczeniem

8e0 907 503 :shocked:

o co w tym wszystkim chodzi !!!! bo raczej wątpie że ktos tam kombinował

niech ktoś zerknie u siebie w aucie jakie ma numery

:polew: to nr z blach ramion podtrzymujących 8e0 907 503 to nr samego czujnika !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...