Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0TFSI Błąd Airbag 00591


Mateusz Bekier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Mam pytanie do was moi drodzy.

Od 3 tygodni mam niesamowicie irytujący problem z moim Avanturnikiem A4 B7 2.0Tfsi

Po zapięciu pasa bezpieczeństwa kierowcy (średnio co 10 raz)nie zawsze, zapala się kontrolka Airbag.Kostka pod fotelem potraktowana preparatem do czyszczenia styków elektrycznych.Marny efekt przysiosła ta operacja :glupek2:

Gdzie szukać winowajcy??:a4fan:

Proszę o pomoc :hi:

IMG_20201125_110438.jpg

Edytowane przez Mateusz Bekier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pod fotelem tylko styk w przełączniku pasa bezpieczeństwa. Pisze nawet obok kodu błędu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek można spróbować wyczyścić i pogiąć kontakt. Musisz fotel odkręcić i wyjąć.musisz rozebrać mechanizm zapinania pasów. Siedzi w nim w białej plastikowej obudowie kontakt, który przy zapięciu pasów zwiera. Musisz w tym rowku wyczyścić i lekko podgiąć kontakt. 

Zobacz na filmiku jak to wygląda od 2:55 min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne za podpowiedź!:hi:

W moim Audi trochę inaczej wygląda zapinka pasa i ten styk.Nie demontowałem fotela kierowcy.Wystarczyło otworzyć obudowę zapięcia pasa kierowcy. Po tej czynności ukazał się moim oczom bardzo zaśniedziały styk,co pokazuję na 1 zdjęciu.Porządnie go oczyściłem papierkiem ściernym o gradacji 2000tysiace.Puki co pas zapinałem z 50 razy i błąd nie wystąpił.:banan:

Pojeżdzę trochę i dam znać czy pomogło raz na zawsze.

 

IMG_20201130_143403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć:thumbup1:

Zanim ktoś zaraz podpowie, że można było wykodować w liczniku informację o zapięciu pasów, tak można ale jest to usunięcie skutków a nie przyczyny. Sterownik Airbag nadal dostanie informację o nie zapiętych pasach i w razie wypadku system nie zadziała jak powinien. Poducha zostanie może odpalona ale napinacz pasa już nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

Powinno wystarczyć:thumbup1:

Zanim ktoś zaraz podpowie, że można było wykodować w liczniku informację o zapięciu pasów, tak można ale jest to usunięcie skutków a nie przyczyny. Sterownik Airbag nadal dostanie informację o nie zapiętych pasach i w razie wypadku system nie zadziała jak powinien. Poducha zostanie może odpalona ale napinacz pasa już nie. 

Trafiłeś w samo sedno :kox: Jestem zwolennikiem usuwania przyczyny problemu.Wiadomo AirBag po coś jest.Lepiej żeby nigdy się nie przydał!Ale MUSI być sprawny w 100%:lol1:

Dzięki wielkie czapki z głów:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po kilku dniach zapinania pasa bezpieczeństwa z bananem na twarzy oraz błogim spokojem, że przyczyna została wyeliminowana.Wczoraj znowu zaczęła mnie nękać kontrolka Airbag:wallbash:

Praktycznie przy każdym zapięciu pasa.:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten sam. Chyba będzie tylko wymiana zapinacza skoro czyszczenie dało tylko chwilowy efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...