Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 1.6] Dziwny dźwięk z deski rozdzielczej - wideo


annaparker

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Audi 1996, 1.6 benz. Czy ktoś wie co to za dźwięk? Wydobywa się jakby zza deski rozdzielczej. Pojawia się czasem, czasem się wyłącza. Mam zamontowane: sterownik do centralnego zamku (pilot) i instalację LPG, wydawało się, że dźwięk może któregoś z sterownika ww. urządzeń, ale dźwięk głównie pojawia się, kiedy wrzucę bieg na luz i już tak pika sobie parę minut, aż wrzucę na jakiś bieg w trasie i spokój, jednak wrzucę luz i znowu pika. W 8/10 przypadkach kiedy wrzucę na luz, ale nie zawsze. Dziwna sprawa, bo autem jeżdżę 5 lat i nigdy czegoś podobnego nie było. Ktoś spotkał się z takim czymś?

VIDEO: https://streamable.com/okai43

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał informujący o otwartych drzwiach i pozostawionym kluczyku w stacyjce. Przewody w przelotce pewnie pęknięte albo w zamku mikrostyk uszkodzony. Auto "myśli", że jedziesz z otwartymi drzwiami.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź, jest to jakaś wskazówka dla mnie. Ale dziwi mnie, że przez tyle lat jazdy, gdy nawet zdarzyło się mi się pojechać z otwartymi drzwiami, takiego dźwięku nie było, nie wiem czy w ogóle B5 z 1996 ma w ogóle takie powiadomienie? Bo powiadomienia o niezapiętych pasa nie ma. Dźwięk pojawia się prawie zawsze, gdy wrzucę na luz. Zazwyczaj dopiero po paru minutach jazdy, gdy silnik się nagrzeje. Gdy wsiądę do auta z jeszcze gorącym silnikiem - dźwięk jest od razu po uruchomieniu. Gdy wsiądę rano, to po paru minutach dopiero dźwięk się pojawi (oczywiście, gdy dojadę do skrzyżowania i wrzucę na luz).

No to będzie walka z mikro-stykiem. Dam znać jak przyjdzie i wymienię. Dzięki.

 

EDYCJA:

To nie to, niestety.

Edytowane przez annaparker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...