Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyn chłodniczy poniżej minimum 3cm - A4 B6 2.0 ALT


Adalub4305

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o opinię. Miałem następujący problem... Zaczęło się od załączającego się wiatraka, a wiec został wymieniony czujnik temperatury... Następnie przestało chodzić ogrzewanie wewnątrz, obstawiano nagrzewnice ale w między czasie okazało się, że nie ma obiegu totalnie, a płyn się strasznie gotuję (temp. W środku na zegarze 90C). Wymieniona pompa wody, głowica itd... Znów nie było grzania ponieważ nagrzewnica strasznie była zakamieniona, więc ją też wymieniłem. Dodam, że układ był kilkukrotnie odpowietrzany. Wszystko chodzi z tym, że zauważyłem że płyn chłodniczy na ciepłym silniku jest wg znaczników na zbiorniku jakieś 3cm poniżej minimum. Auto pokazuje 90C, w środku cieplo. Czy to normalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zgasisz to wraca do prawidłowego poziomu czy co? Jeśli tak to układ się zapowietrza i może być "profesjonalnie" zrobiona naprawa głowicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero mniej więcej godzinę temu to zobaczyłem, silnik stygnie, poziom płynu dalej ten sam... Czekam aż całkowicie będzie zimny i zobaczę co po odkręceniu się dzieje. Możliwe, że poprostu gdzieś tam się jeszcze "upchal" ten płyn i poprostu będę musiał tylko uzupełnić? Dodam, że nie ma żadnych wycieków itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn na pewno był uzupełniony po wszystkich zabiegach, nie wiem kiedy go ubyło i w jaki sposób... nie wrócił do normy, syczenia pod korkiem też nie było... Dolałem ok. 1l... Możliwe że jednak go gdzieś tam brakowało i już nie powinien ubywać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj, skąd mamy widzieć? Jak dalej ubywa to jedź na reklamacje proste. Darmo nikt Ci tego nie robił więc egzekwuj u źródła. Forum za bardzo Ci w tym nie pomoże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo pytałem... tylko czy możliwe jest żeby od razu po wlaniu do pełna gdzieś tam ten płyn wlazł i znów by trzeba dolać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym zalaniu to raczej normalne ale jeśli już dolewałeś wcześniej i taka sytuacja się powtarza kilkukrotnie to masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...