Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BEX] Jak się zmieni przyspieszenie po chiptuningu ?


mic_sado

Rekomendowane odpowiedzi

przy chiptuningu audi a4 b6 1.8T (190KM) po chiptuningu jest 224KM i chyba o pół litra mniejsze spalanie, i chyba moment obrotowy wiekszy

seryjnie:

1.8 T (190KM) 8,2 s do 100km/h v-max 236 km/h spalanie 8,6 l /100km

to jak sie zmieni np przyśpieszenie do 100km/h i predkosc max??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dane to dane Twojego samochodu czy dane podane przez coś lub kogoś ?

bo te 224 konie to chyba lekko przesadzone a spalanie 8,6 też mi dalekie od rzeczywistego

u mnie V-max to 240 ( tyle jechałem osobiście - może jeszcze z 5 by pojechał więcej ale to naprawdę max )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dane wziete z tabeli danych z wikipedi audi a4b6

ale ty masz ju po chipie ?? bo chodzi mi o to ile sie zwiekszy przyspieszenie i predkosc po chipie

mam autko po programie i na troszke zmodyfikowanej turbinie ( po samym programie było 210 i 290 ) teraz mniej więcej jak podpisie :wink4:

Tych ścisłych danych konkretnie Ci nie podam - ogólnie śmiga zadowalająco ( w porównaniu do serii - która była mułowata )

V-max jak pisałem wcześniej w granicach 245km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po chipie miales 210kucy a po przemiany turbiny 290KM?? dobrze zrozumialem ?

seria - 190koni/240momentu

chip - 210koni/290momentu

modyfikacja turbo - około 220koni/300momentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lepszego ogolnie ma buta w quatro 4x4 czy ogolnie na to samo wychodzi, tylko poprostu lepsza przyczepnosc i kontrola nad autem??

dla mnie Q to przeaga pod każdym względem - natomiast Q ma zawsze delikatnie mniejszą V-max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo by wymieniać - poczytaj na forum na ten temat lub ogólnie na necie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tylko jedno takie pytanie ;d

bo np jak palisz gume to jak masz naped na przod - zaciagasz reczny i palisz gume a w quatro chyba nie da rady?? chyba ze normalnie z jedynki moze lekko da rade. jak to jest??

nie wiem , nie palę gumy - samochód służy mi do przemieszczania się w komforcie i bezpieczeństwie ( mnie i mojej rodziny z punktu A do B )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mic_sado

Zadajesz strasznie dziecinne pytania... :polew:

Dokładnie.Poza tym zmień swój tok myślenia pod względem palenia gumy.Kolego żaden problem jest spalić gumę w FWD z zaciągniętym ręcznym,żadna też przyjemność robić dla kogoś taką pokazówkę :polew: Sztuką jest ją dobrze spiec jeszcze na 2 biegu(w ruchu) ruszyć 2 kółka,a 4 to jest różnica. Następna sprawa to czytać Ci się nie chce,bo na Twoje pytania są odpowiedzi tu na forum :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...