Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 1.8T Quattro Avant 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A4 B7 1.8T Quattro Avant 2006

produkcja: maj 2006

pierwsza rejestracja: listopad 2006

Na forum zarejestrowałem się kupę lat temu ale dopiero od roku posiadam Audi A4. W grudniu 2019 roku kolega sprowadził mi z Niemiec Audi A4 B7 1.8T BFB Quattro Avant z przebiegiem 241 kkm. Przez rok zrobiłem ponad 30 kkm i się nie zawiodłem. Okazało się, że auto jest po  niemieckim chiptuningu i legitymuje się mocą około 190 KM.  Wiedziałem, że na początek muszę zrobić parę pierdół, a mianowicie:

- łożysko w prawej przedniej piaście,

- klimatyzację - zatarta sprężarka,

- króciec płynu chłodniczego przy głowicy.

Po zakupie zamontowałem instalację LPG u człowieka polecanego na lpg-forum. Instalacja z zapasem do około 280 KM (Stag Qbox, wtryskiwacze W03 BFC, reduktor Magic BIG, wielozawór Extra, zawór przy reduktorze 8 mm, dwa filtry FL, pełny wlew pod klapką i butla do której tankuję około 63 l gazu). Instalacja spisuje się na szóstkę.

Auto jest dość fajnie wyposażone, m.in.:

- zawieszenie 1BE

- pakiet chrom,

- radio RNS-E z oryginalnym modułem bluetooth i zmieniarką,

- multifunkcyjna kierownica,

- pakiet oświetlenia wewnętrznego,

- światła biksenonowe z funkcją auto,

- światła do jazdy dziennej,

- coming leaving home,

- czujnik zmierzchu

- lodówka,

- kolorowy FIS,

- sportowe, podgrzewane fotele z elektryczną regulacją lędźwi,

- czujnik deszczu,

- czujniki parkowania tył,

- lusterko wewnętrzne automatycznie ściemniane,

- listwy progowe wewnętrzne z metalową wkładką,

- oryginalne felgi 18".

Co dziwne auto nie miało tempomatu, który dołożyłem zaraz po zakupie (manetka + oryginalna osłona + kodowanie).

Dołożyłem też dodatkowy moduł bluetooth jako wejście AUX.

Jedyne co nie podobało mi się przez rok użytkowania to światła - wypalone odbłyśniki - nie było tragedii ale widać było, że nie świecą tak jak powinny. Aktualnie od dwóch tygodni włożone są soczewki EVOX-R 2.0 i w końcu świeci tak jak trzeba.

 

received_2494200867475584.jpeg

1.jpg

received_518243802231521.jpeg

received_2846943608720243.jpeg

IMG_20200813_180211.jpg

IMG_20200813_180238.jpg

IMG_20200813_180343.jpg

IMG_20200813_185433.png

IMG_20200813_185444.jpg

IMG_20200813_185453.jpg

IMG_20200813_185554.jpg

IMG_20200813_185608.jpg

IMG_20200813_185857.jpg

IMG_20200813_185953_1.jpg

IMG_20201226_205232.jpg

Edytowane przez klusza
Błąd w zdaniu "aktualnie mam włożone są"

Opublikowano

Konkretny zakres i dobra baza do modyfikacji. :thumbup1::quattro:

Opublikowano

Bardzo podobna do mojej :P Tylko u mnie w środku sline i brak RNSE i multifunkcji(na razie):D Zazdroszczę PDC i podtlenku LPG(miałem w b5 1.8t i sobie chwaliłem)
Szerokości i dużo modzenia życzę (będę miał od kogo zgapiać modyfikacje)

 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Panowie. Jeżeli chodzi o modyfikacje to na razie nie planuję nic wielkiego. Przed przyjściem wiosny chcę jeszcze odświeżyć felgi bo mają lekko podrapane ranty. Muszę też ogarnąć pryszcza przy trzecim świetle stop. :)

Opublikowano
1 godzinę temu, klusza napisał:

Dzięki Panowie. Jeżeli chodzi o modyfikacje to na razie nie planuję nic wielkiego. Przed przyjściem wiosny chcę jeszcze odświeżyć felgi bo mają lekko podrapane ranty. Muszę też ogarnąć pryszcza przy trzecim świetle stop. :)

Za jaką kwotę udało Ci się wyrwać auto? Tak +/-. 

Widzę, że używasz uchwyt Baseus z ładowaniem indukcyjnym. :D

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, george napisał:

Za jaką kwotę udało Ci się wyrwać auto? Tak +/-. 

Widzę, że używasz uchwyt Baseus z ładowaniem indukcyjnym. :D

W grudniu 2019 za 22 tyś. zł z transportem z Niemiec. + akcyza, jakis detaling, pierwszy serwis, badanie techniczne, instalacja LPG, ubezpieczenie to coś około 28 tyś zł.

Uchwytu używam i jestem mega zadowolony - telefon Xiaomi mi9 ładuje nawet jak używam nawigacji czy Yanosika :)

Opublikowano
2 godziny temu, klusza napisał:

W grudniu 2019 za 22 tyś. zł z transportem z Niemiec. + akcyza, jakis detaling, pierwszy serwis, badanie techniczne, instalacja LPG, ubezpieczenie to coś około 28 tyś zł.

To dobra cena. ;) Pierwszy serwis? Zależy od stanu i zasobności portfela właściciela. 

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, george napisał:

To dobra cena. ;) Pierwszy serwis? Zależy od stanu i zasobności portfela właściciela. 

Pierwszy serwis miałem na myśli te usterki które wymieniłem + olej i filtry :)

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Jako, że przy trzecim świetle stop było ognisko rudej wleciała klapa z lotką Sline, dyfuzor i listwy drzwi. Teraz poluję na przedni zderzak LZ9Y :)

IMG_20210817_200511.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.