Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kiedy wymieniać szklanki w silniku ?


adik1983

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam wielkich stuków nie zauważyłem

chodzi o to że kolega mnie namawia na wymiane mowi że bedzie lepiej silniczek chodził

sam nie wiem wiadomo jak zimny to coś tam sie sekund kilka odezwie ale nie jet źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka sekund po odpaleniu zawsze bedzie stukac zanim sie hydraulika nie napelni... jesli nie ma potrzeby nie wymieniaj :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

U mnie jak po nocy zapalam siik przez 1 sek. słychać dość głośne stuki. Zaraz potem milknie.

Wymieniłem olej , nie pomogło ( jeździłem na Mobil S . Teraz zalałem MOtul 6100 ). Wydaje mi się że sprawa dotyczy jednego popychacza , w jednej z głowic. Popychacz zaczął się odzywać jakieś 3 mce temu. Zastanawiam się dlaczego tylko jeden pada.

Czy aby przez to nie wyklepi się np. wałek? stuk milknie po 1 sek. na ciepłym silniku cisza.

A może taki objaw może powodować problem z innym napinaczem? MOże te napinacze łańcuszków w głowicach?

Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zastuka delikatnie na zimnym hydraulika to poszukaj sobie w zyciu innych problemów :tongue4:

ale jak stuka na rozgrzanym i nie pomaga wymiana oleju to szykuj sie na wymiane szklanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wymianie szklanek ??? Czy wymieni to pan Józek mechanik z PRL ??? Czyli w skrócie wyciągamy wałek, magnes w dłoń, magnesem wyciągamy popychacze, wkładamy naolejone, wkładamy wałek, uszczelka, pokrywa. Czy tak ??? Czytałem, że po takiej operacji trzeba poczekać (chyba ok. 2h) i dopiero można uruchomić silnik. Tylko po co to czekanie ??? :przebiegly: Oświećcie mnie. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie stuka przez chwilę na zimnym i to też nie zawsze. Czasem odpalam z rana i jest ok. Kilka miesięcy temu ne miałem tego problemu. Szczerze to finasowo nie jestem przygotowany na wymiane 30 szklanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wymianie szklanek ??? Czy wymieni to pan Józek mechanik z PRL ??? Czyli w skrócie wyciągamy wałek, magnes w dłoń, magnesem wyciągamy popychacze, wkładamy naolejone, wkładamy wałek, uszczelka, pokrywa. Czy tak ??? Czytałem, że po takiej operacji trzeba poczekać (chyba ok. 2h) i dopiero można uruchomić silnik. Tylko po co to czekanie ??? :przebiegly: Oświećcie mnie. :rolleyes:

ja powiem z doświadczenia

wymieniłem raz już szklanki w 80 b4 kupiłem firmy INA wytrzymały moze 3-4 miesiecy

krzywki na wałkach i cała procedura wymiany w nalezytym porządku

kolega wymieniał w tym samym czasie co ja ale on zakupił w aso i do tej pory smiga i cisza

nie wiem skąd ASO ma szklanki i kto jest producentem ale już od wielu osób słyszałem ze hydraulike kupować lepiej z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie stuka przez chwilę na zimnym i to też nie zawsze. Czasem odpalam z rana i jest ok. Kilka miesięcy temu ne miałem tego problemu. Szczerze to finasowo nie jestem przygotowany na wymiane 30 szklanek.

Jak koledzy piszą- jak stuka parę sekund po odpaleniu auta po dłuższym postoju (np. po nocy) to normalne nie zawracaj sobie tym głowy. Jak zacznie stukać na ciepłym silniku to wtedy kwalifikują się do wymiany. Na razie oszczędzaj kasę na co innego :D

Ps. dlaczego 30???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie stuka przez chwilę na zimnym i to też nie zawsze. Czasem odpalam z rana i jest ok. Kilka miesięcy temu ne miałem tego problemu. Szczerze to finasowo nie jestem przygotowany na wymiane 30 szklanek.

Jak koledzy piszą- jak stuka parę sekund po odpaleniu auta po dłuższym postoju (np. po nocy) to normalne nie zawracaj sobie tym głowy. Jak zacznie stukać na ciepłym silniku to wtedy kwalifikują się do wymiany. Na razie oszczędzaj kasę na co innego :D

Ps. dlaczego 30???

tyle jest w silniku. jak wymieniac to chyba już wszystkie, w obydwu głowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko stuka (głośniej chodzi, charakterystyczne bubububu..) moim zdaniem lepiej wymienić od razu, bo potem wałek rozrządu pójdzie... i będą sporo większe koszty. Wiem bo na własnej skórze się o tym przekonałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...