Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia biegów manualna hfc


seba1-9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Audi a4 b7 1.6 mpi Alz skrzynia hfc współpracująca z dwumasą.Ostatnio wymieniłem skrzynię biegów ponieważ zwyczajnie się zatarła z braku oleju po dłuższej trasie.Mechanik stwierdził,że brak oleju nastąpił z przyczyny wysunięcia się kielicha flanszy skrzyni z powodu nie wypadnięcia zabezpieczenia a ułamania główki z zabezpieczeniem.Co prawda z czymś takim się nie spotkał ale mnie to irytuje.Nie było sensu naprawiac starej więc kupiłem używkę z czego zaznaczam mało jest tych skrzyń hfc i w serwisie powiedziano mi że tylko te są z dwumasą i nie mają zamienych innych skrzyń czyli że silnik alz ma różne skrzynie ale ze zwykłym sprzęgłem.Ale do rzeczy po zalozeniu drugiej skrzyni i zrobieniu 500km podjechałem do warsztatu pod kątem sprawdzenia od spodu czy wszystko ok.A tu zdziwienie flansza była wysunięta ok 1cm i ślady wycieku oleju.I teraz nie wiem czy to samo się stało co w tamtej skrzyni czy tyle musi się wysuwać bo pracuje czy to przypadłość tych skrzyń czy co?Wogóle to szperałem po necie i nie wiem czy źle szukam czy co ale gdybym chciał tą część kupić nową to nigdze nie ma.Mam co prawda na wymianę ze starej skrzyni jedną bo druga uległa urwaniu ale ta co jest dobra ma też przy zabezpieczeniu ślady zużycia.Panowie gdzie to kupić?

Screenshot_20210110-173556.png

20210108_211128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pewności trzeba sprawdzić czy półosie są odpowiednie do tej skrzyni bo możliwe że ktoś już coś grzebał i założył za krótkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...