Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nie odpala 1,8T BEX (brak iskry)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, mam problem z moim Audi, gdyż ostatnio jeździłem nim cały dzień i nie było problemu, a następnego dnia kiedy chciałem odpalić to kręcił kręcił ale nic nie zagadał. Dodam że nie odpala ani na LPG ani na benzynie.

Sprawdziłem już wiele rzeczy, ale dalej nic, poniżej przedstawiam listę rzeczy sprawdzonych:

-na LPG w trybe awaryjnym nie odpala

-po wyjęciu bezpiecznika ze sterownika LPG nie odpala

-napięcie dochodzi na cewki (pin 1) czyli przekaźnik J271 jest sprawny (na wszelki wypadek go wyjąłem i rozebrałem- styki wyglądają OK)

-brak impulsów z ECU na pinie nr 3 we wtyczce od cewek (jeszcze nie sprawdzałem czy jest iskra wypinając cewke i wpinając świece bo nie miałem żednej wolnej)

-czujnik położenia wału wymieniłem na nowy BOSCH- na starym czujniku przy odpalaniu pokazywał około 300 obrotów/min przy temp ototczenia około +2st.C. Po wymianie czujnika przy odpalaniu pokazuje 200 obr/min przy temp otoczenia -6st.C  -tym się nie przejmuje bo stawiam na to, że olej jest gęstszy

-czujnik temperatury silnika sprawdzony i pokazuje -6st.C czy zgodnie z temperaturą na dworze

-benzyna dochodzi do listwy przy wryskach

-akumulator doładowany do 14,4V- wymienieny rok temu (BOSCH)

-VAG nie pokazuje żadnych błędów

-olej jest

-płyn chłodniczy jest

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły co mógł bym jeszcze sprawdzić?

Opublikowano
2 godziny temu, kamiles900 napisał:

jeszcze nie sprawdzałem czy jest iskra wypinając cewke i wpinając świece bo nie miałem żednej wolnej

Od tego zacznij

Opublikowano
  • Autor

taki jest zamiar ale to jutro jak bede mial swiece.

Opublikowano
  • Autor

Wpiąłem swiecę do cewek i na żadnej nie było iskry, co ma wpływ na brak iskry? Wiem, że impus idzie bezposrednio z komputera wiec po drodze nie ma co paść. Nie mam komputera na podmianę... Jakieś pomysły?

Opublikowano
7 godzin temu, kamiles900 napisał:

Wpiąłem swiecę do cewek i na żadnej nie było iskry, co ma wpływ na brak iskry? Wiem, że impus idzie bezposrednio z komputera wiec po drodze nie ma co paść. Nie mam komputera na podmianę... Jakieś pomysły?

W jaki sposób to zrobiłeś? Przyłożyłeś świecę do masy? 

Edytowane przez R4xx

Opublikowano
  • Autor
35 minut temu, R4xx napisał:

W jaki sposób to zrobiłeś? Przyłożyłeś świecę do masy? 

Tak, gwint świecy był dociśnięty do pokrywy zaworów...

Opublikowano
Godzinę temu, kamiles900 napisał:

Tak, gwint świecy był dociśnięty do pokrywy zaworów...

Sprawdź jeszcze masę cewek (konektor oczkowy na pokrywie zaworów).

Jesteś pewny, że nie masz dołożonego, niefabrycznego immo? 

Edytowane przez R4xx

Opublikowano
  • Autor

Zabezpieczenie robiłem sam i to nie jest problemem, coś powoduje, że ECU nie podaje impulsu do cewek.. Według schematow tutaj nie ma żadnego wzmacniacza po drodze. Sprawdzę jeszcze wiązki, może gdzieś kabel się przetarl:wacko:

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
W dniu 17.01.2021 o 22:13, kamiles900 napisał:

Zabezpieczenie robiłem sam i to nie jest problemem, coś powoduje, że ECU nie podaje impulsu do cewek.. Według schematow tutaj nie ma żadnego wzmacniacza po drodze. Sprawdzę jeszcze wiązki, może gdzieś kabel się przetarl:wacko:

Kamiles, udało się rozwiązać problem?

Opublikowano
  • Autor

Odłączyłem większość wtyczek od czujników, przepsiukałem preparatem do styków i odpalił :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.