Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa zamykanie elektrycznej klapy bagażnika


chomik1913

Rekomendowane odpowiedzi

Klapa otwiera się normalnie, i co jakiś czas kiedy chce ja zamknąć po naciśnięciu przycisku w klapie nie ma żadnej reakcji klapa w górze i trzeba zamykać ręcznie. Zauważyłem że klapa nie działa w momencie kiedy rygiel od dociągu klapy jest w pozycji jak by była ona zamknięta. ( bo kiedy rygiel idzie do góry w tym czasie co klapa to wszystko ok).Problem występuje nie za każdym razem. Auto było u fachowca który stwierdził że żadnych błędów nie ma.Czy ktoś miał podobny problem lub może wie gdzie szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi ,jeżeli jest w pozycji dolnej to klapa nie zamyka się z guzika, a jeśli jest w górnej pozycji to wszystko ok 

Screenshot_20210129-122530_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dolnej pozycji nie będzie się zamykała bo dla systemu oznacza to "klapa jest zamknięta"  

Przesmaruj ten mechanizm, może gdzieś haczy i zawiesza się. Albo ten siłownik ma jakiś problem. Musisz podpiąć pod komputer i zobaczyć czy są zapisane jakieś błędy (pomimo stwierdzenia mechanika). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak odpinam wtyczkę od zamka w klapie to rygiel działa za każdym razem. ( kilkanaście prób)Więc jak dla mnie to raczej jest dobry, tylko jak by sygnału nie dostawał że klapa jest otwarta. Myślałem że może to wina zamka w klapie? Brak zapisanych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpięta wtyczka = przerwa w obwodzie = klapa otwarta 

Skoro zaobserwowałeś, że czasem gdy klapa jest otwarta rygiel pozostał na dole to znaczy, że nie dzała jak należy. 

Wejdź vcdsem w to sterowanie ryglem w nastawach podstawowych i zasymuluj dociągnięcie zamka. Zobacz czy działa za każdym razem. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przesmaruje ten rygiel tak jak radzisz. A czy zamek klapy też może być  odpowiedzialny za to że ten rygiel nie działa prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa elementy współpracują ze sobą ale w jakim stopniu usterka jednego z nich wpływa na funkcjonalność drugiego nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś powoduje że ten rygiel nie działa zawsze tak jak trzeba. Ale jak już pisałem wcześniej: klapa otwarta rygiel w dole,odpinam kostkę od zamka rygiel do góry i tak za każdym razem .Ja myślałem tak że jak rygiel chodzi przy odpinaniu kostki to jest dobry tylko coś z zamkiem wtedy jest nie tak. Moze sa tam jakieś mikrostyki co nie zawsze łączą. Bo gdyby byl uszkodzony to nie zawsze by działał jak odpinam kostkę.Ja tak to rozumiem,ale to są tylko moje domysły. A u mnie w mieście tacy fachowcy że nie ogarniaja tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często są problemy z tą sprężynką.  Zobacz czy ta sprężynka jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasmarowalem ten rygiel A do sprezynki nie moglem sie dostać. Klapa podziała kilka razy i potem znów to samo,tylko tym razem jak odpinalem kostkę od zamka w klapie rygiel nie reagował (dopiero za którymś razem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...