Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Biały dym po odpaleniu Audi A4 B6 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, wczoraj robiłem trasę 350 km na autostradzie i auto dosyć dynamicznie jechało - prędkość średnia 170 - 180 km/h .

Pacjent to BEX z manualem Avant i LPG ma od 2 tysięcy kilometrów.

 

Dzisiaj rano odpalam auto i dziwna sprawa - z tyłu z wydechów zaczął się "wylewać" biały gęsty dym . Po przejechaniu 2 km ustało .

Zapach tego dymu trącał jakąś chemią, coś jak wypalający DPF i czuć było płyn chłodniczy.

 

Oleju nie ubyło, płynu chłodniczego też nie . Mazi pod korkiem nie ma. Auto normalnie pracuje.

 

Czyżby uszczelniacze zaworowe ? Czy coś po stronie turbo leży ?

 

 

Opublikowano

Napisałeś, że oleju nie ubywa, płynu chłodniczego nie ubywa, to jak ma spalać olej uszczelniaczami zaworowymi? Kupy się to nie trzyma, masz LPG i to co wydostaje się z kominów to na 99% para wodna. Samochody z lpg przy niskich temp. tak mają, że z kominów wydostaje się dużo pary wodnej, przy wyższych temperaturach na zewnątrz nie ma tego efektu.

Reasumując jak by powiedział mechanik jeździć obserwować. Byle do maja jak się nic nie zmieni lub płynów zacznie ubywać, zaczną się mieszać wtedy działać.

Edytowane przez tass

Opublikowano
  • Autor

No w porządku, mam któreś z rzędu auto w LPG i doskonale wiem co się wydobywa w zimę z tłumików silnika zasilanego LPG.

Ale tu się zaczęło raczej coś nie normalnego dziać - po nocnym postoju, odpalam go na benzynie ( rzecz jasna sekw. instalacja gaz. jest ) po 5 sekundach zaczyna się wydobywać dosyć gęsty biały dym z kominów z tyłu, przy czym czuć spalony płyn chłodniczy, czyli coś na pewno pobiera go . Po przejechaniu jakichś 3-5 km to kopcenie ustaje i przy rozpędzaniu się wydobywa się normalna para od LPG.

 

Czy to definitywnie wskazywało by na uszczelkę pod głowicą ? :wacko: Coś z Turbo może ?

Opublikowano
ALLEGRO.PL

Próbniki szczelności uszczelek głowicy na Allegro.pl. Najwięcej ofert w jednym miejscu. Radość zakupów i 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji. Kup Teraz!

Koszt niewielki, kontrola ilości płynów przez pewien czas też coś powie, odma 100% sprawna?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Test zrobiony, wynik negatywny - czyli teoretycznie głowica i uszczelkę można wykluczyć .  
Odma drożna i w 100 % szczelna . 
 

Czyli możemy obstawiać uszczelniacze zaworowe bądź Turbo ? 

Edytowane przez szydlos007

Opublikowano

A nie masz czasem lubryfikatora LPG? 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 4.03.2021 o 20:34, StachowiakA4 napisał(a):

A nie masz czasem lubryfikatora LPG? 

Nie mam . 

 

Dziwna sprawa.

 

Jak jest w miarę ciepło np. + 6-8 stopni to po odpaleniu zimnego silnika nie leci dym , tylko delikatnie przerywa przez jakieś 10 sekund i później się normuje.

 

Gdy jest na minusie to wtedy widać biały dym z tyłu.

 

Oleju nic nie ubywa, jedynie płynu chłodniczego trochę ginie.

Mazi pod korkiem oleju nie ma, olej jest normalny.  Był robiony test szczelności uszczelki i wyszedł negatywny, nie zmienił się kolor tego czynnika.

 

 

  • 3 lata później...
Opublikowano

Cześć. Odgrzewane kotleta bo mam takie same objawy jak szydlos007. Jaka była przyczyna? Coś ustaliłeś?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.