Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Samoczynne wkręcenie się na obroty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jestem tu nowy, więc z góry przepraszam jeśli coś napisze nie tak lub nie profesjonalnie :D

Posiadam Audi A4 B8 2.0 TDI 143 KM ( od roku 180 KM po zrobieniu mapy i zaślepieniu EGR) z 2009 r. Parę dni temu podczas wyprzedzania trochę dałem po zaworach  ale raczej nie jakoś spektakularnie. Zaraz po tym Audi samoczynnie wkręciło się na bardzo wysokie obroty ( praktycznie max ok. 7000 obr.) i utrzymywało się tak przez około 10 sekund. W tym czasie brak jakiejkolwiek reakcji na pedał gazu , z wydechu poszły dymy ( jasne nie czarne) po czym wszystko wróciło do normy, niestety po chwili podczas normalnie jazdy przy obrotach rzędu 2000 i prędkości 50 km/h samochód ponownie zrobił to co poprzednio.Niestety z braku czasu nie podpinałem jeszcze auta pod kompa. Jeśli można proszę o pomoc jaka może być przyczyna takiego zachowania i jak problem rozwiązać. Z góry dziękuje :thumbup1:

Opublikowano

Przeczytaj sobie co to jest rozbieganie silnika,radzę nie jeżdzić, prawdoodobnie masz w dolocie i intercoolerze duże ilości oleju a co jest przyczyną to trzeba ustalić, na pierwszym miejscu do sprawdzenia ew. regeneracji turbo.

Opublikowano

TDI i do 7000rpm?

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, YoGi1984 napisał:

TDI i do 7000rpm?

Tak właśnie, choć w w ułamku tych sekund też do końca nie jestem pewien ile było dokładnie, nie robiłem zdjęć i nie nagrywałem filmów smartfonem, jedno jest pewne że obroty nie były na 3-4 tyś, a raczej powyżej 6000 tyś. Ale w tym przypadku szukamy raczej przyczyny a nie wysokości obrotów ...

Opublikowano
  • Autor
58 minut temu, indyczes napisał:

Przeczytaj sobie co to jest rozbieganie silnika,radzę nie jeżdzić, prawdoodobnie masz w dolocie i intercoolerze duże ilości oleju a co jest przyczyną to trzeba ustalić, na pierwszym miejscu do sprawdzenia ew. regeneracji turbo.

Dzięki za pomoc, jutro wizyta u mechanika i będziemy szukać :thumbup1:

Opublikowano

Tylko nie olewaj tego tematu bo się pewnego dnia możesz zdziwić jak motor rozbiega się i nie da rady go zgasić:grin:

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Temat rozwiązany, puściło turbo niestety... Troszkę kasy wyłożone i na razie ok :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.