Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoczynne wkręcenie się na obroty


suchy921

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy, więc z góry przepraszam jeśli coś napisze nie tak lub nie profesjonalnie :D

Posiadam Audi A4 B8 2.0 TDI 143 KM ( od roku 180 KM po zrobieniu mapy i zaślepieniu EGR) z 2009 r. Parę dni temu podczas wyprzedzania trochę dałem po zaworach  ale raczej nie jakoś spektakularnie. Zaraz po tym Audi samoczynnie wkręciło się na bardzo wysokie obroty ( praktycznie max ok. 7000 obr.) i utrzymywało się tak przez około 10 sekund. W tym czasie brak jakiejkolwiek reakcji na pedał gazu , z wydechu poszły dymy ( jasne nie czarne) po czym wszystko wróciło do normy, niestety po chwili podczas normalnie jazdy przy obrotach rzędu 2000 i prędkości 50 km/h samochód ponownie zrobił to co poprzednio.Niestety z braku czasu nie podpinałem jeszcze auta pod kompa. Jeśli można proszę o pomoc jaka może być przyczyna takiego zachowania i jak problem rozwiązać. Z góry dziękuje :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie co to jest rozbieganie silnika,radzę nie jeżdzić, prawdoodobnie masz w dolocie i intercoolerze duże ilości oleju a co jest przyczyną to trzeba ustalić, na pierwszym miejscu do sprawdzenia ew. regeneracji turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, YoGi1984 napisał:

TDI i do 7000rpm?

Tak właśnie, choć w w ułamku tych sekund też do końca nie jestem pewien ile było dokładnie, nie robiłem zdjęć i nie nagrywałem filmów smartfonem, jedno jest pewne że obroty nie były na 3-4 tyś, a raczej powyżej 6000 tyś. Ale w tym przypadku szukamy raczej przyczyny a nie wysokości obrotów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, indyczes napisał:

Przeczytaj sobie co to jest rozbieganie silnika,radzę nie jeżdzić, prawdoodobnie masz w dolocie i intercoolerze duże ilości oleju a co jest przyczyną to trzeba ustalić, na pierwszym miejscu do sprawdzenia ew. regeneracji turbo.

Dzięki za pomoc, jutro wizyta u mechanika i będziemy szukać :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie olewaj tego tematu bo się pewnego dnia możesz zdziwić jak motor rozbiega się i nie da rady go zgasić:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany, puściło turbo niestety... Troszkę kasy wyłożone i na razie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...