Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozmiar opony do nowych felg.


mazakczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Kupiłem dzisiaj takie felgi do mojej a4 b6 avant 2.0 alt 131km i szukam porady jakie rozmiar opon będą idealne. 
Felgi 17 et 43 7,5 cala. Pozdrawiam

55E0AC24-27AB-4B7F-9689-EFB4F172E303.jpeg

DB08F6C2-2143-4985-88CF-AA75F4F91AF9.jpeg

Edytowane przez mazakczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 7.5 cala idealnie było by według mnie 225 ale zależy jaki profil i czy autko jest obniżone ;) jak do jazdy na codzień to tak jak pisał @Tkoczu_ 235/45r17 bo na tym baloniku dużo różnicy nie będzie. 

Edytowane przez Mloty4x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/45/17 a jak wolisz trochę lepszy komfort to zamiennik 215/50/17

Mam takie letnie i chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada 

1bv + talerzyki z b5

235/45

03387842-C6E0-492F-AE1B-9A6135714BD4.jpeg

Edytowane przez Tkoczu_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/50/17  1BE

20140311_165923.jpg

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze tutaj widać, na moich 15 jest duża przerwa między opona, a nadkolem. Auto użytkuje na codzień do pracy ale chciałbym by przy okazji dobrze się prezentował :) Nie obniżałem samochodu sprężyny są wg vinu. 

29A8EC37-21E7-41BC-9213-29B72FB93D49.jpeg

0DE675E2-FE1C-4CB3-AD39-7F760DB62120.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zawieche zmienić na 1be/1bv i talerzyki wrzucić na przód z b5 tak jak to ja mam aktualnie.

No i oczywiście dystanse żeby felgi trochę wypchać żeby jakoś to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 BA jak nic. Prezentował się bedzie deczko lepiej ale nie dobrze bo stoi wysoko.

Zeby wygladał musiałbyś obniżyć i kropa.   :guma:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie Panowie ale za cholerę się na tym nie znam, możecie w skrócie wytłumaczyć co bym musiał kupić? Amortyzatory i sprężyny o symbolu „1be” ? Kupowałem nowe miesiąc temu.. jak mogę sprawdzić dokladnie jaki mam typ zawieszenia ?

Edytowane przez mazakczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu do jazdy na codzień pakowalbym 1be i albo wyrównać przód (przód niżej) czyli kupić talerzyki z b5 tak jak koledzy wspomnieli, albo podkładki  żeby dźwignąć tył względem przodu (z wersji bodajże na indie) 1be jest bardziej komfortowe od 1bv (ja osobiście mam 1be na tych podkladkach tylnich) jechałem kiedyś na 1bv i jest faktycznie sztywno ale nie przesadnie 

Edytowane przez Mloty4x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za pomoc, założę 17 i zobaczymy jak to siądzie, wtedy będę prosił o pomoc jakie dokładnie zawieszenie kupić bo zupełnie się na tym nie znam. Zamykając temat, jaki rozmiar opon będzie najlepszy pod przyszła wymianę zawieszenia na 1be ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie robiąc gleby to tak jak wyżej pisaliśmy.. 235/45 lub 225/45, choć dużej różnicy nie bd : ) 

 

Alternatywa do obniżenia twojego auta .

zamiast zmieniać cała zawieche, wrzuć po prostu sprężyny obniżające np z Eibacha i po problemie, wtedy może efekt Cię zadowoli i nie bd musiał jeszcze talerzyków dokładać. 
 

Dorzuć jeszcze dystanse 15mm na tył i 13mm na przód, bd git 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, za pomoc w alternatywnym obniżeniu, szkoda mi zawieszenia, które wymieniałem miesiąc temu, marnotrastwo pieniędzy.. A kupując niższe sprężyny nie będę musiał wymienić także amortyzatorow ? W końcu zakres ruchu będzie większy jak w sprężynach czy to nie przeszkadza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale 35 albo 40mm można obniżyć na ori zawieszeniu, aczkolwiek na eibach -35mm według mnie będzie dobrze wyglądał a na komforcie za dużo nie stracisz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory zmieniałem wraz z sprężynami firmy Kayaba i były dobrane do vinu wiec nie wiem jakie sprężyny kupić by obniżyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...