Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki to zacisk przód B6 AVB


pabblo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam A4 B6 AVB Sedan 2002r.
Biorę się za wymianę klocków plus przy okazji chcę zrobić regeneracje zacisków. Chciałem zamówić zestaw naprawczy i wczoraj mając na podnośniku samochód zobaczyłem, że mam bardzo dziwne prowadnice zacisków z przodu, dedykowane zestawy naprawcze mają coś jak to:

PROWADNICE ZACISKU ZESTAW NAPRAWCZY AUDI VW MERC

U mnie wygląda to zupełnie inaczej, jak na zdjęciu poniżej:

PROWADNICE ZACISKU przód KIA VENGA 2010- LUCAS - 7280061416 - oficjalne  archiwum Allegro

Z tego co wyszukałem po zdjęciach w necie to jest to system Lucas, czy ktoś może mi to potwierdzić? Dodatkowo czy skoro jest tak mocowany to jest gwarancja, że sam zacisk też jest Lucas i ten zestaw będzie pasował?

ALLEGRO.PL

Kup teraz ZESTAW NAPRAWCZY ZACISKU VW PASSAT SKODA AUDI SEAT z Biała na Allegro.pl, za 43,60 zł w kategorii Układ hamulcowy - Hamulce tarczowe. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:...

 

Da się jakoś ustalić który zestaw będzie dedykowany dla tego systemu bez ściągania całego zacisku i sprawdzenia średnicy tłoczka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk lucas 54mm tłoczek:hi: Prowadznice na pierwszej focie są do zacisku ATE z tłoczkiem 57mm.

Edytowane przez Wandej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, czy po taki zacisku można stwierdzić jaka jest średnica tarczy? 280mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pabblo napisał:

dzięki, czy po taki zacisku można stwierdzić jaka jest średnica tarczy? 280mm?

Tak 280mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien od razu wszystko na 288 albo 312mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przy zmianie tarcz na pewno wymienię wszystko na większe, póki co chce zregenerować tylko zacisk i dać nowe klocki. 
 

jakie klocki będą dobre do tego zacisku?

Chodzi mi o wielkość. Chciałbym zamowic, ale nie wiem które będą pasować, na Allegro po wybraniu tego modelu auta i silnika pokazuje wiele pasujących klocków i różne rozmiary, a nie ma oznaczenia pod jaki zacisk będą dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pabblo napisał:

Dzięki, przy zmianie tarcz na pewno wymienię wszystko na większe, póki co chce zregenerować tylko zacisk i dać nowe klocki. 
 

jakie klocki będą dobre do tego zacisku?

Chodzi mi o wielkość. Chciałbym zamowic, ale nie wiem które będą pasować, na Allegro po wybraniu tego modelu auta i silnika pokazuje wiele pasujących klocków i różne rozmiary, a nie ma oznaczenia pod jaki zacisk będą dobre. 

8E0 698 151 M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...