Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błękitna kura(Skoda Octavia).


rybus85

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem mojego Małysza z ALTem pod maską na bardziej rodzinne auto :p 

Audi aż szkoda sprzedawać,ale jak ma stać to niech kto inny jeździ(do dziś 390tys na liczniku i jeździ BEZPROBLEMOWO!!!).

Ale wróćmy do Octavii. 3cia generacja. Silnik 1.4 TSI CHPA(ten poprawiony) 140KM 250Nm i 113 tys przebiegu. Jak na taką moc to jeździ jak szatan(waga robi swoje). Wersja wyposażenia Elegance. Z ciekawszych to fotele w sporcie(świetne trzymanie boczne,dość głębokie),skrętne bixenony z AFL(rewelacyjna sprawa),LEDy przód i tył, coming leaving home itd.

Zmiana na ogromny plus,ale...B6 jest lepiej wyciszona i audio gra zdecydowanie lepiej. Bez porównania bym powiedział.

A tu trochę zdjęć,niestety z zimowkami,trzeba czekać jeszcze trochę na założenie alu :p

 

20210223_172211.jpg

20210223_172227.jpg

20210223_172304.jpg

20210223_172248_copy_1600x900.jpg

Edytowane przez rybus85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko dla osób do około 190cm :p BraBrak regulacji żaglówka daje się wtedy we znaki. Znajomy nie mógł sobie znaleźć wygodnej pozycji przy wzroście prawie 2m ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda autko. Przód robi robotę :) Audio zawsze można wymienić i podziałać coś z wyciszeniem ;) Powodzenia i szerokości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam to, u mnie zas fotele sa idealne dla mnie a zas kolega co jest przy sobie nie chce moim autem jechac xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik też rewelacja. Niby mało,ale naprawdę szatan. Trochę ponad 8 do setki i spalanie po 700km wynosi 5,7l litra przy normalnej jeździe(tempomat przy 120km/h i spalanie 5,9l). Szok. Poznań w dużych korkach wyszło 6,4l. I gdzie tu sens posiadania diesla ^^ Ma tylko taki "specyficzny" dźwięk ;) ALT był praktycznie niesłyszalny(chyba że powyżej 3,5-4 tys obrotów). 

Audio może kiedyś ogarnę. Najważniejsze że gra, bluetooth,USB,jack itd. Brakuje głównie suba i już byłaby różnica(jednak w audi 10 głośników kontra 8 w skodzie robi robotę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna zmiana! ja zamieniłem małysza na Superb 2-giej generacji, kombi w bardzo dobrej wersji wyposażenia , mam sound system a w audi miałem bose i tu masz rację pod względem wygłuszenia audi z 2003r bije na głowę skode z 2010r, musiałem drzwi wygłuszać żeby jakoś to grało, za to brakuje mi tej mocy co w audi miałem, tu mam 170 konnego  diesla z dsg ale nie będę już cudował :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad suberbem ale nie dość że to wielkie(octavia to już obłęd w porównaniu do B6),to jeszcze bym nie sięgnął. Nie ten pułap cenowy :/ Bo szukałabym 3 generacji. 

Wygłuszenie auta ogólnie kiepskie do audi. Ale widać gdzie uciekali z wagą. W audi nawet 160km/h i było cicho. Tutaj mocny wiatr i powyżej 120km/h już słychać szum wiatru i silnik też. Ale za to jest naprawdę rakieta :)

Myślałem nad audi,ale raz że nie podobają mi się w środku(chyba ostatnie które mi się naprawdę podobało w środku to A6 C6),mniej miejsca niż w skodzie i ciężko z silnikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 19:47, rybus85 napisał:

Silnik też rewelacja. Niby mało,ale naprawdę szatan. Trochę ponad 8 do setki i spalanie po 700km wynosi 5,7l litra przy normalnej jeździe(tempomat przy 120km/h i spalanie 5,9l). Szok. Poznań w dużych korkach wyszło 6,4l. I gdzie tu sens posiadania diesla ^^ Ma tylko taki "specyficzny" dźwięk ;) ALT był praktycznie niesłyszalny(chyba że powyżej 3,5-4 tys obrotów). 

Audio może kiedyś ogarnę. Najważniejsze że gra, bluetooth,USB,jack itd. Brakuje głównie suba i już byłaby różnica(jednak w audi 10 głośników kontra 8 w skodzie robi robotę). 

miałem taką Skode i po mieście paliła ponad 10L, hitem było spalanie Katowice- Wrocław-Katowice - prawie 14l/100 

Przy takich prędkościach jak podajesz (120km/h) Octavia 1.6D Twojej generacji pali koło 4l na 100Km 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2021 o 20:39, rybus85 napisał:

Myślałem nad audi,ale raz że nie podobają mi się w środku

No bo octavia wewnątrz powala designem :rolleyes: Z całym szacunkiem ale wnętrze w Octavi to stylistycznie 20 lat wstecz. To mniej więcej poziom A4 b6 tyle że w Audi były o niebo lepsze materiały. A nawet pokusiłbym się o stwierdzenie że dopieszczone wnętrze B6 estetycznie bije na głowę Octavie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamelus_ napisał:

No bo octavia wewnątrz powala designem :rolleyes: Z całym szacunkiem ale wnętrze w Octavi to stylistycznie 20 lat wstecz. To mniej więcej poziom A4 b6 tyle że w Audi były o niebo lepsze materiały. A nawet pokusiłbym się o stwierdzenie że dopieszczone wnętrze B6 estetycznie bije na głowę Octavie.

Ale co poradzę że mi się nie podobają :) Brat kupił A3,bodajże 2012 albo 13 rok. No i mi nie podchodzi środek ;p Zresztą nigdzie nie pisałem że środek mnie powalił :) Są gusta i guściki ^^ 

Tak jak pisałem. Ostatnie to A6 C6 które naprawdę mi się podoba. 

Co do materiałów się nie zgodzę. Nie ma się do czego przyczepić. Ale minusem jest dużo gorsze wyciszenie auta w skodzie. Po przejściu z audi jeszcze nie mogę się przyzwyczaić. To jest przepaść. 

5 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

miałem taką Skode i po mieście paliła ponad 10L, hitem było spalanie Katowice- Wrocław-Katowice - prawie 14l/100 

Przy takich prędkościach jak podajesz (120km/h) Octavia 1.6D Twojej generacji pali koło 4l na 100Km 

Jakbym się nie starał to nie jestem w stanie dobić do takiego wyniku jak podajesz :)

Na razie spalanie z komputera pokrywa się z dystrybutorem. 

Poznań w korkach wyszło 6,4. Średnie mam teraz w okolicach 5,6. Piszesz że octavia tyle pali w TDI... To zrobiłem eksperyment. Powrót do domu,tempomat na 100km/h. Komputer pokazał 4,7, dystrybutor bodajże 4,75.

20210308_144205.jpg

Żeby nie było,jeżdżę tak samo jak każdym innym autem. Nie jestem zawalidrogą. I patrząc na te wyniki,albo jeżdżąc ojca nowym nissanem qashqai i mając wyniki na poziomie 5,7-5,9 litra,nie wiem co trzeba robić żeby spalić 10litrow. Chyba kręcić pod czerwone pole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rybus85 napisał:

Ale co poradzę że mi się nie podobają :) Brat kupił A3,bodajże 2012 albo 13 rok. No i mi nie podchodzi środek ;p Zresztą nigdzie nie pisałem że środek mnie powalił :) Są gusta i guściki ^^ 

Tak jak pisałem. Ostatnie to A6 C6 które naprawdę mi się podoba. 

Co do materiałów się nie zgodzę. Nie ma się do czego przyczepić. Ale minusem jest dużo gorsze wyciszenie auta w skodzie. Po przejściu z audi jeszcze nie mogę się przyzwyczaić. To jest przepaść. 

Jakbym się nie starał to nie jestem w stanie dobić do takiego wyniku jak podajesz :)

Na razie spalanie z komputera pokrywa się z dystrybutorem. 

Poznań w korkach wyszło 6,4. Średnie mam teraz w okolicach 5,6. Piszesz że octavia tyle pali w TDI... To zrobiłem eksperyment. Powrót do domu,tempomat na 100km/h. Komputer pokazał 4,7, dystrybutor bodajże 4,75.

20210308_144205.jpg

Żeby nie było,jeżdżę tak samo jak każdym innym autem. Nie jestem zawalidrogą. I patrząc na te wyniki,albo jeżdżąc ojca nowym nissanem qashqai i mając wyniki na poziomie 5,7-5,9 litra,nie wiem co trzeba robić żeby spalić 10litrow. Chyba kręcić pod czerwone pole...

po to jest czerwone pole żeby do niego kręcić ;) Generalnie mi auta jakoś zawsze dużo palą. Ostatnio miałem zastępczą Mazde 6 z tym silnikiem 2.0 skyactiv bez turbiny :( Kumpel który pracuje w Mazdzie mówił że to auto pali max 8l/100km a paliło ponad 11l w trasie - także ten teges :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...