Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie przy ruszaniu na skręconych kołach.


Walek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Może ten temat się już gdzieś wcześniej pojawił, szukałem nie znalazłem. W moim Audi a4 b8 quattro s tronic pojawia się buczenie przy ruszaniu skręcając w prawo lub lewo do przodu tak i do tyłu. Buczenie w każdym miejscu w kabinie jest jednakowe. Po wyprostowaniu kół jąkać już prosto jest cichutko i komfortowo. Poradzicie coś na to? Wiem że to znany problem. Wydaje mi się jakby zabkowaly opony po asfalcie ale wyglądają OK. Ja nie wiem co może być pomóżcie jak ten problem rozwiązać bo jest uciążliwy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Walek23 napisał:

W moim Audi a4 b8 quattro s tronic pojawia się buczenie przy ruszaniu skręcając w prawo lub lewo do przodu tak i do tyłu.

Quattro tak ma, w jednym bardziej to czuć, w innym mniej, jeszcze w innym problemu nie ma wcale. U mnie w B7 po wymianie oleju w SB i jednocześnie w torsenie (ten sam olej) problem ustąpił do zera. W moim drugim C6 po wymianie oleju w torsenie jest to mniej wyczuwalne jednak coś tam jeszcze zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pelonek1 napisał:

Quattro tak ma, w jednym bardziej to czuć, w innym mniej, jeszcze w innym problemu nie ma wcale. U mnie w B7 po wymianie oleju w SB i jednocześnie w torsenie (ten sam olej) problem ustąpił do zera. W moim drugim C6 po wymianie oleju w torsenie jest to mniej wyczuwalne jednak coś tam jeszcze zostało.

A jaki olej wlewales do torsena i ile? Czy olej w skrzyni biegów wymienia się osobno statycznie i w torsenie też osobno czy to jeden olej do skrzyni  i torsena. Na oleju w skrzyni mam przejechane 50000 km czyli jakieś 10000 mi zostało do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelonek1 napisał:
20 minut temu, Walek23 napisał:

A jaki olej wlewales do torsena i ile? Czy olej w skrzyni biegów wymienia się osobno statycznie i w torsenie też osobno czy to jeden olej do skrzyni  i torsena. Na oleju w skrzyni mam przejechane 50000 km czyli jakieś 10000 mi zostało do wymiany.

W B7 manual lałem Ravenol MTF2 75W80 - torsen pływa w tym samym oleju co skrzynia, weszło około 3,5 litra. W C6 torsen ma inny olej bo mam tam Tiptronic, weszło necałe pół litra olej z ASO za około 500zł/litr. Jak jest u Ciebie, nie wiem, musisz poczytać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, pelonek1 napisał:

Torsen jest osobno poza skrzynia biegów? Pytam bo nie wiem dokladnie

 

55 minut temu, pelonek1 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tutaj, jak nie tu to ETKA wszystko powie. Musisz trochę się wysilić, więcej zapamiętasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pelonek1 napisał:

Szukaj tutaj, jak nie tu to ETKA wszystko powie. Musisz trochę się wysilić, więcej zapamiętasz :wink:

Ok dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...