Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalne radio chrorus 2


lolekw660i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak mogę podłączyć nieoryginalny wzmacniacz do oryginalnego radia audi chrorus 2 ?

Czytałem że w któreś kostce bodajże C jest wyjście liniowe ale wolałbym otrzymać pełna instrukcje za nim przystąpię do roboty ?

I czy jak podłącze wzmacniacz to będzie sterowany radiem? 

Z góry dzięki za wszelkie porady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na naklejce na radiu masz pinout - wyjścia liniowe LF I RF to lewy i prawy przód , LR i RR to lewy i prawy tył , COM - masa sygnałów/ekran , symbol -o/o- to + sterujący wzmacniaczem  

audi-chorus.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Banan za odpowiedź, powiedz mi na tym zdjęciu w które piny się wpiąć aby dać sygnał do wzmaka ?
Środkowa kostka to głośniki przód a w tej ostatniej są podłączone tylnie głośniki i zostają też piny od przednich w tej kostce i w nie mam się wpiąć ? 

pinout_1940041842_1275562191_audi-chorus-grundig-pin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie głośniki chcesz napędzać wzmacniaczem czy tylko tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banan Chciałbym tylko tubę napędzać wzmacniaczem, bo tylne głośniki fajnie graja :) 
Wzmak jest 4 kanałowy 

Edytowane przez lolekw660i
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BananCzyli podłączam to tak:
Kable rca obcinam z jednej strony przy radiu i wpinam się w wolne piny 3ciej kostki tej na zdjęciu (prawdopodobnie przednich głośników,  bo przednie sa w środkowej ) plusami a minusy do daje do pinu COM ? 
-o/o- podłączam kabel remote ze wzmacniacza wraz z przyciskiem aby móc wyłączać i włączać wzmacniacz w kabinie .
Plus pociągnięty z aku do wzmaka i masa z karoserii ? 
Dobrze to rozkminiłem bo jutro zabieram się już za robotę ? :grin: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślę że dobrze kombinujesz

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie z innej beczki , bo widzę że ogarnięty jesteś w elektryce samochodowej :)
Miałem pół fisa i jak otwierałem jakiekolwiek drzwi to pokazywało mi że mam otwarte drzwi kierowcy i bagażnik, po jakimś czasie zamontowałem full fis i podłączyłem drzwi pod fisa i jak otwieram np drzwi pasażera to pokazują się drzwi pasażera + zawsze drzwi kierowcy i bagażnik mimo że one sa zamknięte, gdzie mogę szukać przyczyny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...