Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup nowego samochodu. Prośba o pomoc


mrc2410

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W ten weekend kolega poprosił mnie abym wybrał się z nim dokonać oględzin i ewentualnego zakupu Audi A4 B7 1.8t z LPG , manualna skrzynia biegów. Jako ze sam posiadam, ale A4 B6 1.9 tdi AVF, proszę was o pomoc na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie. Jakieś słabe i newralgiczne punkty tego egzemplarzu. Głównie chodzi mi o silnik i napęd. Będę wdzięczny za każde wskazówki. Mam możliwość również pożyczyć Vaga aby podpiąć i zdiagnozować ewentualne błędy czy tez sprawdzić wartości. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrc2410 napisał:

Cześć. W ten weekend kolega poprosił mnie abym wybrał się z nim dokonać oględzin i ewentualnego zakupu Audi A4 B7 1.8t z LPG , manualna skrzynia biegów. Jako ze sam posiadam, ale A4 B6 1.9 tdi AVF, proszę was o pomoc na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie. Jakieś słabe i newralgiczne punkty tego egzemplarzu. Głównie chodzi mi o silnik i napęd. Będę wdzięczny za każde wskazówki. Mam możliwość również pożyczyć Vaga aby podpiąć i zdiagnozować ewentualne błędy czy tez sprawdzić wartości. Dzięki za pomoc

Sprawdzic 
Turbo, sprzeglo, napinacz z lancuchem, wycieki. Jesli nie znasz sie na diagnostyce parametrow silnika to za wiele nie popatrzysz ;)
W kazdym razie poza odczytem bledow istotnym jest rowniez sprawdzenie blokow pomiarowych w sterowniku silnika 
1/2/3/32/33/90/91/93. 
Przeplyw powietrza na biegu jalowym na rozgrzanym silniku przy obrotach ok 800 powinien miescic sie w przedziale 2.6-2.8g/s(grupa 2 bodajze), mieszanka +/-5% (grupa 33), synchronizacje rozrzadu (od 1 do -1, najlepiej 0 w grupach 90+91, natomiast grupa 93 od 2 do -5, ale im blizej zera tym lepiej), natomiast suma wartosci w bloku 32 powinna byc jak najblizsza 0. Przed sprawdzeniem blokow pomiarowych nie kasuj bledow w ECU, mozesz ewentualnie to zrobic dopiero na koniec i sprawdzic, ktore wracaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...