Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Biały nalot na felgach rotor

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przed sezonem chciałem doprowadzić felgi do porządku i nie mogę sobie poradzić z jasnym nalotem. Poszedł w ruch kwas do felg, APC, Roton a nawet w akcie desperacji próba rozpuszczalnikiem nitro:cry: i nic :thumbdown:

Trochę pomaga szorowanie magiczna gąbka, koło po prawej jest już zrobione i położony wosk ale to i tak nie jest to co powinno być, widać delikatne jasne odbarwienia na żywo...

 

Czy ktoś się z was z czymś takim spotkał? Może jakieś polerowanie mechaniczne by pomogło? :co:

 

C4AD8D2D-8DF8-46A2-AA0B-2ACC5494C197.jpeg

1E59C8EA-F632-4068-9524-F9AF397F3316.jpeg

35F842F0-E4A0-4CE0-A084-358CE7CFFD26.jpeg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

To efekt jakiegos mocnego kwasu do felg. Możesz to sprobować przepolerować.

Opublikowano

Chemia odbarwiła, tylko polerowanie, jak Krzysztof pisze ale pamiętaj ze polerowanie spowoduje z matowych połysk to raz ale druga sprawa jak polerowane elementy odbarwione to zostanie tylko CNC ale wtedy pozbędziesz się ori powłoki ochronnej i wtedy się zacznie. Klar się nie trzyma a nawet jak wrzucisz ceramikę trzeba uważać z odbarwieniami, mycie tylko szamponem i środkami z neutralnym PH......

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedz.

po moich zabiegach i położeniu wosku (zwykłego do karoserii ) te przebarwienia nie są tak widoczne. Planuje zakupić ceramike do felg i położyć aby uzyskać bardziej długotrwały efekt. 

Jaką byście polecili?

 

Opublikowano

Przerobiłem temat :/

Mam Felgi Rotor notabene od kolegi @FroS-t , który zabezpieczył felgi ceramiką i faktycznie pierwszy rok użytkowania elegancko nic się nie działo. Niestety tej zimy Panowie drogowcy nie żałowali soli, czego efektem pojawiły się odbarwienia na felgach (biały nalot) niczym nie zeszło(kwasy, gąbki itd), tym bardziej na gołym Alu na frontach. Ceramika przestała działać i skończyło się na położeniu nowej warstwy bezbarwnego. Wyzwaniem było utrzymanie satyny na rantach, ale jakoś się udało :)

Jak koledzy wspomnieli, dotknięcie polerką fabrycznego matowego/satynowego rotora powoduje połysk, jak to zwykle bywa jednym się podoba drugim nie :)

Opublikowano
29 minut temu, michu10 napisał:

Przerobiłem temat :/

Mam Felgi Rotor notabene od kolegi @FroS-t , który zabezpieczył felgi ceramiką i faktycznie pierwszy rok użytkowania elegancko nic się nie działo. Niestety tej zimy Panowie drogowcy nie żałowali soli, czego efektem pojawiły się odbarwienia na felgach (biały nalot) niczym nie zeszło(kwasy, gąbki itd), tym bardziej na gołym Alu na frontach. Ceramika przestała działać i skończyło się na położeniu nowej warstwy bezbarwnego. Wyzwaniem było utrzymanie satyny na rantach, ale jakoś się udało :)

Jak koledzy wspomnieli, dotknięcie polerką fabrycznego matowego/satynowego rotora powoduje połysk, jak to zwykle bywa jednym się podoba drugim nie :)

Połysk jak dla mnie super, ale jak felgi ruszone były w sensie właśnie model Rotor tylko stosowanie co sezon dobrej ceramiki załatwi temat ale tak jak mowie do mycia tylko coś z neutralnym PH

Opublikowano
1 godzinę temu, Użytkownik007 napisał:

Dzięki za odpowiedz.

po moich zabiegach i położeniu wosku (zwykłego do karoserii ) te przebarwienia nie są tak widoczne. Planuje zakupić ceramike do felg i położyć aby uzyskać bardziej długotrwały efekt. 

Jaką byście polecili?

 

Gyeon Rim, CarPro Dlux, ja akurat wole Gyeon Rim, z tym ze kłaść to należy tak jak podaje producent i chodzi mi tu o ilość preparatu, Gyeon podaje wyraźnie ze buteleczka 30ml ma starczyć na dwa komplety i tak powinno się to łac, bez problemu można zrobić z tego 3-4 komplety ale wtedy okazuje się ze smarujesz nośniki które jak odparują zostawiają nie wiele samej powłoki na rolce .....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.