Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana odmy - jaką wybrać


mareqww

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę pobuszowałem po necie, sam miałem problem z odmą i doszedłem do pewnych wniosków - jeśli się mylę to proszę mnie po prostu poprawić.

Co do wymiany odmy na poprawną - trzeba wziąć pod uwagę fakt, że różnią się ciśnieniem.
Dla 1.8TFSI czy 2.0TFSI są obecnie dostępne 2 rodzaje odm (chyba, że są już nowsze):
06H 103 495 AH - roczniki 2008-2011 bez zmiany softu
06H 103 495 AK - roczniki po 2011 roku lub po zmianie softu

Jak sprawdzić, która wersja jest przypisana do naszego auta?
Moje spostrzeżenie.................wersja software 0001 - odma stara AH, wersja software 0002 - nowsza/poprawiona AK
Odczytujemy numer sterownika silnika vcds*em i dobieramy odme na 2 sposoby (najlepiej oba skonfrontować)
1 – wpisać w przeglądarce google numer sterownika silnika np. 8K1907115D i przejść do strony v-tuning, gdzie sprzedawany jest plik oryginalny ecu, który jest odpowiednio opisany – tj. wersja software 0002 (tj. nowsza-poprawiona)
2 – w vcds’ie gdy wchodzimy w diagnostykę silnika i wywala nam numer sterownika (8K1 907 115 D), to wiersz poniżej opisuje komponent/wersję, w przypadku jak wyżej 0002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zauważyłeś - to jest spostrzeżenie, którego nikt nie poparł ani nie obalił. Nie wydaje mi się żebyś po wizycie u tunera musiał zmieniać odmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...