Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Połamana płyta od Viaken'a


giant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie.

Strasznie cieszyłem się z dzisiejszego dnia, kiedy to zobaczyłem avizo w skrzynce. Tak to upragniony interfejs do diagnostyki VAG.

Po otwarciu paczki radość minęła. Połamana płytka. Pierwsze co pomyślałem, że na stronie producenta musi coś być. Znalazłem tylko sterowniki (płytka zawiera ponoć dużo więcej materiałów), więc je sciągnąłem i chciałem zainstalować. Ale w ściągniętym i rozpakowanym folderze jest 15 różnych plików. Spróbowałem z jednym który jest podpisany jako aplikacja, ale w opisie pliku jest: Uninstall Program for FTDI Drivers - plik ten chce coś odinstalowywać ale nie może znaleźć pliku. Totalna paranoja.

Dziwi fakt, że Viaken tak beznadziejnie wrzuca płytki do kopert - logiczne jest, że mają bardzo duże szanse aby się polamać. Moja się połamała na 3 części.

Przeszukałem forum pod różnymi hasłami (podejrzewam, że za mało), ale nic nie znalazłem.

Czy ktoś z drogich forumowiczów podeśle mi zawartość płytki na email jeśli dużo nie zajmuje, a jeśli dużo to może wrzuci na Rapidshare. Albo chociaż same sterowniki na początek. Bo niestety w tych ze strony od Viakena nie mogę się połapać - dziwna sprawa.

Mój interfejs to:

Interfejs VW/Audi/Skoda/Seat USB KKL line (2 linie K) we wtyku OBD2 (niebieski)

Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu forum tą prośbą. Mogę zeskanować paragon zakupu i pokazać :-)

Ktoś może zapytać dlaczego nie udam się z tym do sprzedawcy. Bo pewnie będę musiał czekać z tydzień na nową płytkę i może znowu będzie połamana. Poprostu wiem, że od was dostanę o wiele szybciej potrzebne informacje.

Pozdrawiam i z góry dzięki za waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ściągnij i rozpakuj i powiedz mi co mam nacisnąć (zajmuje tylko ok 3.8 MB). Komputera nie kupiłem wczoraj. Ja naprawdę nie wiem co jest w tym folderze. Sterowniki to na ogół jeden plik, który wystarczy po prostu kliknąć. Jeśli wiesz coś czego ja nie wiem to proszę pomóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.8mega ? ściągnałem to i zajmuje jakieś 700kilo

97848620.png

Podłączasz interface do komputera i potem już jak za rękę : podajesz mu dany folder ze sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem interfejs i moja vista zaczęła instalować sterowniki z witryny windows update. Nie mogłem tego przerwać - rewelka. Vista podała tylko info, że sterowniki zostały zainstalowane poprawnie. Co o tym myślicie ? Czyli teraz powinienem zainstalować oprogramowanie VAG COM i mogę pędzić do auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki Nefryt, właśnie ją ściągam.

Bywałem już na różnych forach, ale A4-klub.pl pobija je wszystkie w prędkości odpowiedzi na zadany temat. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :) Cieszę się, że trafiłem właśnie na to forum chociaż aktualnie Audi nie mam ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze ze masz farta bo jakos tak z ciekawosci kliknalem na Twoj temat i akurat sie okazalo ze mam viakena i moge pomoc :)

A co do szybkosci odpowiedzi to byloby szybciej ale wieczorkami spada u mnie znacząco transfer na neostradzie - prawie 35min sie uploadowalo wiec sorki ze tak dlugo :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...