Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 B7 Ibis White by Yogi


yogi_1997

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie cały czas mnie pech prześladuje... przyjechałem przez świeży asfalt. (Oczywiście brak osłony pod silnikiem) słyszę tylko dziwne cykanie, które po chwili ustało... oglądam auto i nic nie widać. Po 10min kontrolki... naliecie 11.3v. Patrzę paska brak... Dużo roboty z tym?  W ciul... oby nie wciagło kawałka w altka bo wtedy będę leciały bluzgi ;)

20211022_213841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu naszło mnie na grzebanie przy aucie, zwłaszcza, że temperatury minusowe, a żeby coś grzebać pod maska to z pół metra auta wystaje za garaż ale cóż. Zabrałem się za kolektor i przekładki tekstolitowe. 3h kurw**** I kolektor zrzucony. Niestety pękł mi 1 wężyk od podciśnienia oraz oraz kolektor ustalający kolektor, ale udało się jakoś wszystko ogarnąć. Jutro przerobienie kolektora i składanie :) syf ogromny pod spodem. Jeśli ktoś się za to zabiera, to pamiętajcie, że jeśli poluzujecie kolektor, to nie ma wyjścia jak wszystko targać. Ja już miałem się poddać, i poskładać ale na szczęście się udało... sporo syfu spadło wprost na zawory ssace ;/ 

20211208_172609.jpg

20211208_195548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak wyciągnąć klapę z kolektora? Trzeba zdemontować te mocowanie z sprężyny? Nie wystrzeli to jak odkrece te środkowa śrubę?

20211208_203344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Po godzinie czyszczenia wstępnego wygląda to tak

20211209_183511.thumb.jpg.5215cdd3416a4525e498c8ae629bfcb3.jpg

Nowe zaworki 

 

20211209_193443_001.thumb.jpg.0feed85f98c03b43d391e6bc9bc85f50.jpg

I uszczelki podstawy oleju (uszczelka magistrali też nowa, wszystko aso) stare jak kamień.20211209_200217_001.thumb.jpg.d07017fa6e74605044b48c15622b7e1b.jpg

A gdyby się ktoś kiedyś zastanawiał ile to trzeba mieć miejsca aby dłubać przy aucie to proszę. Oto moje skromne włości :) całe ~16m2, jak chce coś pogrzebać to wypycham auto tak, że z 70cm wystaje :) w środeczku temperatura jak na zewnątrz hehe. 

20211209_202037.thumb.jpg.c622b12849e04911883f6c1f7954749e.jpg

Pozdro samochodowe świry. Jak będzie dobrze to jutro wleci wszystko spowrotem jak dziś zdążę kolektor pokleić, a śniegu już z 10cm :) :) A po nowym roku, jak wpadnie tig to będziemy rezać wydech :)

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły święta, nowy rok i odwiedził mnie wróg pobliczny nr.1 covid. (3 raz już zresztą) objawy te same, lekki kaszel i 3dni ból pleców. Za to auto odżyło, jak się okazało, podwinęła się jakimś cudem jedna z uszczelek pod przekładka na lewej głowicy. Poskładane na nowo (zrobił to już zaprzyjaźniony mechanik) I auto chodzi jak natura chciała. Pali na rys, a po 2 dniach postoju, nawet nie kliknie łańcuch :) Mimo swoistych kur** jakich leciały polecam ten zabieg, przyjdzie lato i zrobimy testy temperatur w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, wielce prawdopodobne jest, że Essa będzie wystawiona przez miesiąc na sprzedaż. Końcem marca wystawie. Wyklarowała się sytuacja z działkami i będą potrzebne funduszy na budowę drogi oraz wymazonego warsztaciku. Cóż, albo ess, albo częściowo mały kredyt (a co dzieje się w bankach teraz to tragedia więc wolę uniknąć). Cena +/- 41k myślę, bo zostało kilka rzeczy do zrobienia. Podsufit opadnięta, plastik usztywniający zasłane szyberdachu, wyregulować mieszek, wypadalo by tez w sumie cewki wymienic bo ja odkad kupilem 2 na podmiane (wleciał wtedy też komplet świec) żeby sprawdzić czy pomoże (i jest ok) nie wymieniłem w końcu ich. Silnik uszczelniony od pokryw po podstawę filtra... zresztą na poscie widać. Zostało tylko uszczelnić miskę ale w pn będzie wymieniany olej z filtrami więc będzie to zrobione. Aktualnie ma 1k km dolewam ~3-4setki oleju (po uszczelnieniu misy pewnie spadnie poniżej 2). Cóż, małe marzenie czyli żółte rs4 b7 kiedyś może się spełni, na razie trzeba próbować i brnąć do przodu. Auto stoi ma 17" z oponami zimowymi, stan dobry. Od 2 lat nie ma sedana w manualu (oprócz niebieskiego który dziwne ze stoi 2 lata) tym bardziej jakis inny kolor niż czarny czy srebrny. Auto przed zakupem oblatane z miernikiem, 100% nie malowane dopiero u mnie maska, zderzaki (tylny rysy) błotnik lewy (nalot rdzy) itd. Wyposażenie bogate choć dziwne bo nie ma PDC jak komuś brakuje to zostaje dołożyć kamerę ;) Jak coś to pytać. W postach jest sporo, jak się nie sprzeda, to będzie trzeba brać lichwę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym Ci te fotele zabrał bardzo chętnie :whistling: Czy tam podmienił za te same w pełnej dwutonowej skórze. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, afroo. napisał:

Ja to bym Ci te fotele zabrał bardzo chętnie :whistling: Czy tam podmienił za te same w pełnej dwutonowej skórze. :ph34r:

Moge odsprzedać za 41k, reszta auta gratis :)

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2022 o 05:49, afroo. napisał:

Ja to bym Ci te fotele zabrał bardzo chętnie :whistling: Czy tam podmienił za te same w pełnej dwutonowej skórze. :ph34r:

Panie to już za chwilę będzie 10 lat jak te fotele wymieniasz :grin:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, H4mm3R napisał:

Panie to już za chwilę będzie 10 lat jak te fotele wymieniasz :grin:

Jedni przez 10 lat wymieniają samochody, inni żony, a ja fotele :unknown:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...