Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 B7 Ibis White by Yogi


yogi_1997

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że już nie doczekam się paczki od braci z zaa wschodu... Ale dziś wracam z zakupów, a perfidnie zostawiona na ławeczce przed drzwiami leży paczuszka :/ cała i zdrowa, w końcu są, śruby nylonowe wraz z podkładkami i nakretkami. Jakby ktoś potrzebował do swojego kolektora to pisać. Zamówiłem więcej bo w PL praktycznie nie do dostania. W sklepach czasem są oferty ale w rzeczywistości na stanie brak :/ Tak więc w przyszłym tygodniu targamy kolektor, wymiana uszczelek, zaworków, itd. W końcu będzie można upałach V8 z pełną mocą nawet w lecie :)

20210622_171954.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, yogi_1997 napisał:

Myślałem, że już nie doczekam się paczki od braci z zaa wschodu... Ale dziś wracam z zakupów, a perfidnie zostawiona na ławeczce przed drzwiami leży paczuszka :/ cała i zdrowa, w końcu są, śruby nylonowe wraz z podkładkami i nakretkami. Jakby ktoś potrzebował do swojego kolektora to pisać. Zamówiłem więcej bo w PL praktycznie nie do dostania. W sklepach czasem są oferty ale w rzeczywistości na stanie brak :/ Tak więc w przyszłym tygodniu targamy kolektor, wymiana uszczelek, zaworków, itd. W końcu będzie można upałach V8 z pełną mocą nawet w lecie :)

20210622_171954.jpg

Odezwe się na priv w ich sprawie, będę robił te sama operacje niedługo i to must have 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz za ruski rok potrafił wyskoczyć błąd od wypadania zapłonu na losowym cylindrze, ale od paru już bakow paliwa 98 problem zniknął. Mimo, że na tabliczce jest 95... Kto wie, może bym przestrajany w USA. Ale wciąż nie mogę dojść do ładu z żarówkami LED... niestety ale mój gust nie pozwala mi włożyć zwykłych i prawie wszędzie w oświetleniu zewnętrznym mam LED. Tablica działa bez problemowo, Żarówki do dziennych również, walczę jeszcze z postojowymi oraz o dziwo xenon? Świeci sie Left Main Beam (czy jakoś tak), a wszystko działa i świeci... czy led w lampie może powodować takie cuda że wysala błąd jakby na xenonie? Może ktoś doradzi? Niestety na kolektor brak czasu, praca + 2 praca (hehe) I nie jestem w stanie obyć się bez auta nawet dnia :/ Będą poszukiwania taniego kombi w LPG hehe co by esa nie wyjeżdżała w takie gradobicia... dobrze że w robocie mogę na myjnie wjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/21/2021 at 5:35 AM, yogi_1997 said:

Min 19", poluje w ciągu dalszym na ori RS4 czarne bądź do regeneracji. Podobają mi się też rotory i vossen cvt ale ciężko dostać vosseny aby były 2 prawe i 2 lewe felgi. Jak jak do połowy lipca nie kupię to przejeżdża tak do wiosny, a przez zimę będę polował. Mam 3 felgi VMR V708 18", ale puki co czekam na 4. Została w USA i przypłynie z jakimś autem na jesień :/ 

Witaj,

Ori felgi RS4 deficytowy towar. Tu gość ma po regeneracji. 2 do poprawki lakieru. Można ponegocjować cenę.

WWW.OLX.PL

3000 zł: 3 000 zł: Witam. Sprzedam felgi do Audi...

Btw. VMR u nas rzadki temat. Pewnie kute i lekkie ?

Ws. Postojowki kontaktuj się z Prolumo

Tomnik Tomasz Zajączkowski
510 719 221

Błąd z ksenonem może oznaczać wypalający się żarnik. Wymieniałeś już żarniki?

Jeśli nie polecam Bosma. Trwałe są.

Mam 6000K dają ładne zimne białe światło.

Pozdrawiam ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, black4 napisał:

Witaj,

Ori felgi RS4 deficytowy towar. Tu gość ma po regeneracji. 2 do poprawki lakieru. Można ponegocjować cenę.

WWW.OLX.PL

3000 zł: 3 000 zł: Witam. Sprzedam felgi do Audi...

Btw. VMR u nas rzadki temat. Pewnie kute i lekkie ?

Ws. Postojowki kontaktuj się z Prolumo

Tomnik Tomasz Zajączkowski
510 719 221

Błąd z ksenonem może oznaczać wypalający się żarnik. Wymieniałeś już żarniki?

Jeśli nie polecam Bosma. Trwałe są.

Mam 6000K dają ładne zimne białe światło.

Pozdrawiam ?

To zamówię na zapas już żarniki. :) Póki świecą to zostawię. Felgi niestety w tym sezonie zostają 17" bo brak wolnej gotówki na felgi, a fakt szumak między innymi ori rs4, ale czarne badz ciemny grafit :) Zamiast felunku wpadł odkurzacz, a jeszcze wakacje zaraz, na prawko na A idę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź Jan, nie kupuj na zapas zarników. Prawko na A jeśli jesteś poniżej 30 tez sobie odpuść, za dużo tych roczników do worka wsadziłem. Felgi kup, wóź się pomau…

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, HOLMATRO napisał:

Nie bądź Jan, nie kupuj na zapas zarników. Prawko na A jeśli jesteś poniżej 30 tez sobie odpuść, za dużo tych roczników do worka wsadziłem. Felgi kup, wóź się pomau…

Spokojnie :) Tak samo było jak kupywalem 210km auto w wieku 20 lat... Nie planuje nic agresywnego, jakis cruiser mi się marzy od 2 lat, bo na ściga itd i tak nie wejdę (prawie 2m wzrostu), wozić to wożę sie "pomau" przy gangu tego silnika nie trzeba zapi*** aby był banan na twarzy. 

Edytowane przez yogi_1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu ;) Gdyby ktoś się zastanawiał czy można jeździć z kierunkami USA.

20210717_205019.jpg

Dowodzik zabrany ale na weekend tylko (już odebrany), na szczęście jechałem prawdopodobnie na tyle szybko, że nie udało się im zrobić pomiaru i dali w nagrodę 500 :/. Odebranie dowodu w 5 min i 21zł :/ Wiec nie warto :) Aż dziwne, że za oświetlenie full LED nie przywalili się. Z jednej strony prawko w kieszeni, z drugiej 500 nie moje. Tak więc panowie dla własnego portfela nie włączać ich lepiej :) Póki co ani jednego mandatu za prędkość hehe, i + bo bez pkt jest za stan samochodu. Panowie pochwalili na koniec, że bardzo ładny i rzucający się w oczy samochód :)

Edytowane przez yogi_1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też Ci po chamsku maksa dali :/

Mnie w tamtym tygodniu złapali od razu za znakiem teren zabudowany jak miałem 91km/h :D

jechałem busem firmowym i to mój pierwszy mandat odkąd mam prawko czyli 6 lat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcinL napisał:

To też Ci po chamsku maksa dali :/

Mnie w tamtym tygodniu złapali od razu za znakiem teren zabudowany jak miałem 91km/h :D

jechałem busem firmowym i to mój pierwszy mandat odkąd mam prawko czyli 6 lat

 

Mój drugi, też kiedyś busem jechałem i miałem zj***ła lampę tylna, za stan dali 50 i tyle... Tu prawdopodobnie że złości bo pomiar nie udany. Sygnały włączyli itd :( przetrzepali auto, żarówki, gaśnica itd. Żałuję, że nie targowałem się w dół, ale też tak od razu wypisany że tyle a tyle i czy przyjmuje. Trudno, już kierunki wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś zatrzymali i od razu pytali o świecące kierunki przód, powiedziałem że to obrysowe bo dzienne świecą się tak czy siak i odpuścili :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak ma sie zachowywać odma? Przy odkręceniu korka minimalnie syczy, i na odpalonym spróbowałem odkręcić korek i czuć lekkie "ssania". Odma nowa, ale stara jest z roku 2011 ori audi i tak samo. Muszę kupić jeszcze 2 opaski i zawór powietrza wymienię. Zawór ori, a odma skf. Ori odma w środku wygląda jak nowa, może minimalnie zabrudzona, ale po przetarciu jak nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa odma wytrzymała... może 25km :) membrana przepuszcza i piszczy podczas jazdy, więc szybką podmianka na ori i jedziemy dalej. Szybka mam na myśli 30min walki bo palca nie idzie włożyć hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... tego to bym się nigdy nie spodziewałem... fakt faktem kupiłem nasadkę yato bo u siebie 17mm nie mam a tu takie coś... zaparłem się na kluczy 75cm i jak jeb*** to aż prawie łeb o drzwi rozwaliłem. Wiec przeguby muszą poczekać :/ jutro na warsztat pod pneumatyka hehe i w domu odkręcę :/

20210729_172403.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z Krety zabrałem się za wymiane osłony przegubu. Miejsca malutko ale idzie jakoś, planowo czas operacyjny 2h a zeszło prawie 3 hehe. Bo to klucza 21 brak, to skończył się zmywacz...20210812_192850.jpg

20210812_192841.jpg

W środku przegub w ładnym stanie, brak rys na bierzniach i praktycznie brak luzu. Wiec domycie go porzadnie, smar, składamy i na auto. 20210812_195327.jpg20210812_200432.jpg

Zewnętrzny w ładnym stanie, żadnych mikro pęknięć. Jutro 2 strona, też wewnętrzny :) Kolektor, uszczelki itd musi poczekać, nie jest to pilne, a pewnie po robocie nie ogarnę tego, a człowiek bez auta to jak bez ręki hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kanał żeby wyjąć półoś?  Jakieś objawy uszkodzonych przegubów ?

Co dają te nylonowe śruby do kolektora?:wink::thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 13:16, karol1981 napisał:

Miałeś kanał żeby wyjąć półoś?  Jakieś objawy uszkodzonych przegubów ?

Co dają te nylonowe śruby do kolektora?:wink::thumbup1:

U mnie przeguby na szczęście całe :) Ladne w środku, praktycznie bez luzu. Ja wymieniłem gumy gdyż z lewej strony była pęknięta, a prawa (obie wewnętrzne od strony dyfra) była naderwana. Gdybym pojeździł troche wtedy był by do wymiany, na szczęście  z pęknięty zrobiłem niewiele km i syfu w środku nie było. Gdyby nie zwrócił uwagi to szybko by się rozleciał, a tak to 25zl guma + smar. Kanału brak, tylko podnośnik niskoprofilowy (żabka) i kobyłki, na szczęście ręce mam długie jak grabie i dałem rady. 

Śruby nylonowe potrzebne są do montażu klapy z carbonu zamiast oryginalnej plastikowej w kolektorze ssącym (jak oryginalna rozlecie się od temp i czasu (dość często spotykane) to może narobić niezłego ambarasu w silniku. Podobnie jak klapki np w klekocie BMW

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię dostawać prezenty bez okazji. Dzis doszła paczuszka z USA. Poprzedni właściciel był na tyle miły, że wysłał mi 2 kluczyk, markery do zaprawek (baza i klar) i klucze do gwintu. Szkoda, że książki serwisowej nie ma, ale mam wyciąg z aso audi CarFax to mi wystarczy :)

20210819_192459.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było kolorowo tylko, to wrzucam zdjęcie średniego spalania po nocnej gonitwie przez puste miasto ? 

20210820_234327.jpg

Parę /paręnaście km i taki o to widok ? Jakby ktoś się zastanawiał czy warto... to tak, w 100%. 15min, a banan z twarzy nie schodził do rana. Postaram się nagrać jak auto gada po weekendzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2021 o 19:13, yogi_1997 napisał:

Czy tak ma sie zachowywać odma? Przy odkręceniu korka minimalnie syczy, i na odpalonym spróbowałem odkręcić korek i czuć lekkie "ssania". Odma nowa, ale stara jest z roku 2011 ori audi i tak samo. Muszę kupić jeszcze 2 opaski i zawór powietrza wymienię. Zawór ori, a odma skf. Ori odma w środku wygląda jak nowa, może minimalnie zabrudzona, ale po przetarciu jak nowa

Udało ci się coś z tym zrobić bo mam to samo już 4 odma i po krótkim czasie to samo i przy zwiększaniu obrotów też syczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...