Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klimatyzacja nie działa


dragon661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem na forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi dlatego piszę.

Otóż w moim aucie w zeszłym roku przed sezonem w którym "trzeba" używać klimę wymieniłem sprężarkę klimatycacji na regenerowaną ( tak zalecili mi w warsztacie, w którym naprawiałem tą klimatyzację ) no i po przełożeniu sprężarki, odgrzybieniu i uzupełnieniu czynnika cieszyłem się tym wspaniałym wynalazkiem. Przez całe lato, jesień było ok. Jednak nie cały miesiąc temu chciałem użyć klimy a tu znów nie działa ( dodam, że zimą stosowałem się do rad zawartych w FAQ KLIMA z forum i wszystko było ok ).

Panel klimatronica mi czasem miga ale prąd dochodzi do wentylatora i do sprężarki cały czas, sterowanie klapkami też działa więc na panel bym nie stawiał.

Gdy włączę klimę śnieżynka zapala sie na wyświetlaczu klimatronica, słychać jak się coś włącza, wentylator klimy chodzi, ale sprężarka się nie włancza.

Jak można sprawdzić czy to ona padła, czy jest dobra? Sprawdziłem te rurki w których powinien być czynnik chłodzący ale one nie są zimniejsze w dotyku niż inne metalowe części pod maską. Bezpieczniki sprawdziłem.

Czy sprężarka się nie załączy gdyby czynnik chłodzący gdzieś uciekł i by go wcale nie było?

W zeszłym roku za regenerowaną sprężarkę+jej wymiana, + Full serwis klimy ( odgrzybienie, filtr itp. ) zpałaciłem prawie 1600 PLN więc proszę nie piszcie mi że najpierw mam się udać na sprawdzenie do jakiegoś warsztatu. Może da się jakoś samemu ( oczywiście z waszą pomocą ) ustalić co się stało, czy coś padło?

Jak mam sobie z tym poradzić??? Z góry dzięki za podpowiedzi no i wszystkiego dobrego na Wielkanoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz jakąś rurkę nieszczelna i płyn ci porostu wycieka albo masz jakis kabel uszkodzony.?

weź porostu w walna chwilę zasiądź przy klimie i po kolei włączaj funkcje może sam dojdziesz do tego co sie popsuło.?

sam czasem mam problemy z klimą. po prostu sie nie załancza ale wtedy wystarczy zgasić silnik i włączyc go ponownie a wszystko startuje i jest ok.?

nie orientujesz sie może ile kosztuje nagrzewnica bo moja padła xD .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak popatrzeć co nie działa to raczej nie dojdę bo sam wiesz jak wygląda wnętrze komory silnika, ledwo co rękę idzie wcisnąć a co dopiero jak się nie zna i nie wie o co chodzi :) .

A nagrzewnica to na allegro poszukaj od 30 PLN ale nie wiem czy warto taką tanią kupić masz tu linka tak na próbę :

http://moto.allegro.pl/item599484198_audi_a4_nagrzewnica.html[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2009, 19:26_________________________________________________Sprawdziłem jeszcze kody klimatronica i na 1c pokazuje mi się :

- 11.1 (G112) Potencjometr silnika klapy centralnej, ciągła przerwa, *11.1 (zobacz poniżej)

11.2 Potencjometr silnika klapy centralnej, ciągłe zwarcie, zobacz 11.1

- 13.5 Klapa nogi/odszraniacz, ciągła blokada, *13.5 (zobacz poniżej)

13.6 Potencjometr silnika klapy nogi/odszraniacz, uszkodzenie

- 15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana

- 18.3 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, sporadyczne

Jestem w tym temacie zielony czy to może mieć wpływ na to że klima nie działa ( opisywałem mój przypadek powyżej ) ????

Jak samemu sprawdzić czy jest gaz w klimie ( ktoś pisał o jakiejś zaślepce ale nie wiem gdzie ona jest ). ???

Czy brak czynnika spowoduje, że sprężarka się nie załączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brak czynnika spowoduje, że sprężarka się nie załączy?

tak, nie załączy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wyskakują ci takie komunikaty to najwyraźniej coś padło w tej sprężarce. Jeżeli była ona regenerowana to widocznie coś znów się spieprzyło, jeżeli pisze zwarcie to na pewno coś jest nie tak ;p

za link dziękuje przyda się choć z zakupem wstrzymam sie do jesieni bo narazie i tak ona sie mi nie przyda w końcu lato jest :D

a może Twój problem załatwił by zwykły przegląd klimatyzacji kosztuje to chyba z 80zl a będziesz wiedział co ci właściwie padło i może dasz rade sam sobie to zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaVeNiKi123 a c zynnik w układzie masz?? czyli wentylator pracuje a spręzarka sie nie załącza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...