Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana parownika klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć wszystkim, klima nie działa. We wrześniu robiona kompleksowa naprawa klimy po uszkodzeniu sprężarki. Wymieniona sprężarka, osuszacz, skraplacz, zawór, płukanie dwa razy i odgrzybianie. Po nabiciu działała bez zastrzeżeń. Aż tu nagle znowu nie chłodzi. Wizyta w tym samym serwisie. Test szczelnosci pokazał nieszczelnosc na 99 procent parownika. Po zdjęciu filtra kabinowego i sprawdzaniu szczelnosci słychać spory przedmuch we wnęce nawiewu. Konieczny demontaż całej deski? Jeśli tak to macie jakieś porady bo myślę samemu to ogarnąć. 

 

PS. Szukałem w wyszukiwarce ale tego tematu znaleźć nie mogłem. 

Pozdrawiam wszystkich :)

Opublikowano
1 godzinę temu, Lukasz9323 napisał:

Konieczny demontaż całej deski? Jeśli tak to macie jakieś porady bo myślę samemu to ogarnąć. 

Trzeba rwać dechę,wówczas demontaż całego układu klimatronika i dostaniesz się po jego rozłożeniu do parownika. Spy photo poniżej 

20201201_120418.jpg

Edytowane przez pila24

Opublikowano
1 godzinę temu, Lukasz9323 napisał:

Cześć wszystkim, klima nie działa. We wrześniu robiona kompleksowa naprawa klimy po uszkodzeniu sprężarki. Wymieniona sprężarka, osuszacz, skraplacz, zawór, płukanie dwa razy i odgrzybianie. Po nabiciu działała bez zastrzeżeń. Aż tu nagle znowu nie chłodzi. Wizyta w tym samym serwisie. Test szczelnosci pokazał nieszczelnosc na 99 procent parownika. Po zdjęciu filtra kabinowego i sprawdzaniu szczelnosci słychać spory przedmuch we wnęce nawiewu. Konieczny demontaż całej deski? Jeśli tak to macie jakieś porady bo myślę samemu to ogarnąć. 

 

PS. Szukałem w wyszukiwarce ale tego tematu znaleźć nie mogłem. 

Pozdrawiam wszystkich :)

Też mnie czeka kompleksowa naprawa klimy, mógłbym podpytać jak to wyszło u Ciebie pod względem kosztów?

Opublikowano
  • Autor
13 minut temu, pila24 napisał:

Trzeba rwać dechę,wówczas demontaż całego układu klimatronika i dostaniesz się po jego rozłożeniu do parownika. Spy photo poniżej 

20201201_120418.jpg

skomplikowane? Coś Cię bardzo wkurzyło? 

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, Mateusz-B6 napisał:

Też mnie czeka kompleksowa naprawa klimy, mógłbym podpytać jak to wyszło u Ciebie pod względem kosztów?

Kompleksowa tzn? Ja tak jak mówię. Wymiana zatartej sprężarki, chłodnicy, zaworów, filtra. Do tego 2x płukanie, odgrzybianie i nabicie. Na nowych częściach i z gwarancją 2 lata - 2000 złotych. 

Opublikowano
Teraz, Lukasz9323 napisał:

Kompleksowa tzn? Ja tak jak mówię. Wymiana zatartej sprężarki, chłodnicy, zaworów, filtra. Do tego 2x płukanie, odgrzybianie i nabicie. Na nowych częściach i z gwarancją 2 lata - 2000 złotych. 

Tak samo kompleksowa jak u Ciebie, zatarta sprężarka. W Gdańsku samo płukanie w okolicach 1000zł, gdzie to robiłeś?

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Mateusz-B6 napisał:

Tak samo kompleksowa jak u Ciebie, zatarta sprężarka. W Gdańsku samo płukanie w okolicach 1000zł, gdzie to robiłeś?

Na Żywiecczyźnie, bo ja że Śląska jestem. Najbardziej renomowany warsztat od klimatyzacji w moich okolicach. 

received_718827665339362.jpeg

Opublikowano
18 minut temu, Lukasz9323 napisał:

Na Żywiecczyźnie, bo ja że Śląska jestem. Najbardziej renomowany warsztat od klimatyzacji w moich okolicach. 

received_718827665339362.jpeg

A rozumiem, dzięki wielkie za informacje!

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, Mateusz-B6 napisał:

A rozumiem, dzięki wielkie za informacje!

Nie ma sprawy. Przy okazji zapytaj w warsztacie o parownik bo u mnie to jedyny element który nie został wymieniony. No i się posypał. 

 

A tak coś czułem że jest coś nie tak bo zamokla mi, w marcu bodajże, wykładzina koło pedału gazu. Myślałem że odpływ któryś niedrozny ale wszystkie czyste. Że śniegu też by tyle się nie nalało. Teraz już wiem że lało sie najprawdopodobniej z parownika. 

Opublikowano
55 minut temu, Lukasz9323 napisał:

skomplikowane? Coś Cię bardzo wkurzyło? 

To nie z mojego auta,tylko rozbierałem. 

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, pila24 napisał:

To nie z mojego auta,tylko rozbierałem. 

No ale rozbieranie bardzo skomplikowane? 

Opublikowano
32 minuty temu, Lukasz9323 napisał:

No ale rozbieranie bardzo skomplikowane? 

Może pełnym zdaniem odpowiem-kupiłem tą nagrzewnice na części,i rozebrałem ją w drobny mak. I dodam że rozbiera się ją całkiem fajnie,bo poszczególne sekcje są złożone niczym z klocków lego. Więc jak juz decha będzie zrzucona i cały układ od nagrzewnicy wyjęty to wymiana samego parownika jest tą lżejszą częścią całości roboty.

Opublikowano
  • Autor
18 minut temu, pila24 napisał:

Może pełnym zdaniem odpowiem-kupiłem tą nagrzewnice na części,i rozebrałem ją w drobny mak. I dodam że rozbiera się ją całkiem fajnie,bo poszczególne sekcje są złożone niczym z klocków lego. Więc jak juz decha będzie zrzucona i cały układ od nagrzewnicy wyjęty to wymiana samego parownika jest tą lżejszą częścią całości roboty.

Okej,czyki teraz jeszcze poszukam informacji na temat zdejmowania kokpitu i mozna dzialac. Ciekawi mnie jeszcze temat odkrecenia nagrzewnicy i właśnie parownika. Domyślam się se potrzebne będzie zlanie płynu chlodniczego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.