Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B6] 1.8T BEX-ik Quattro by Sabereqq

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hejka po namyśle stwierdziłem , że również założę własny temat :grin:

Moim pierwszym Audi jak i zarówno pierwszym autem była A4 B5 1.6 , po półtora roku ją sprzedałem ( ale została w firmie - sprzedałem koledze :) )

 

187588611_4597884590240383_3692550034911958839_n.jpg

187577908_467915317769344_3969573091238554385_n.jpg

Kolejnym autem nie mogło być nic innego jak Audi więc kilka dobrych miesięcy szukałem czegoś fajnego aż trafił się BEX w Quattro sprowadzony z Szwecji , mimo dość wysokiego przebiegu bo 296k postanowiłem zaryzykować :D 

 

Fotki z dnia kupna :

187399681_507652526942176_3884299033697268382_n.jpg

187442486_768793703779761_8969312789324013979_n.jpg

187833297_372645104184756_4048941583069853145_n.jpg

Praktycznie od razu po kupnie wywaliło checka i zaczęły się problemy z odpalaniem na ciepłym silniku , problemem był czujnik położenia wału ( o czym wiedziałem przy kupnie ) . 2 razy zdarzyło się ,że zgasł i nie chciał odpalić i dopiero na zimnym odpalił aż pewnego razu zdechł na środku ronda i już nie zagadał , wymiana okazała się koniecznością odkładaną przezemnie przez dobry miesiąc a historia przez moją głupotę skończyła sie holowaniem do znajomego mechanika  :facepalm: Pierdoła za niecałe 100 zł a mogłem wymienić to wcześniej i mieć problem z głowy , no ale było minęło :)

187700794_1065270457332560_8291115612238634832_n.jpg

 

 

Przy 298K przebiegu zrobiony został pierwszy serwis :

-Wymiana oleju na Valvoline 5W40

-Zrobiona płukanka silnika 

-Wymiana filtra oleju 

-Wymiana filtra powietrza

-Wymiana klocków hamulcowych

 

Niedawno zabrałem się za ogarnianie tyłu auta czyli :

-Przyciemnienie tylnych lamp folią Oracal 8300 (wg mnie wciąż za jasno )

187468438_469173247646790_3213198666595220953_n (1).jpg

 

-Montaż dokładki zderzaka z B7 

Trochę rezania , klejenia i podgrzewania opalarką i siedzi :D 

Kombinowanie żeby porządnie to docisnąć :grin:

187609663_536913433961315_6237717223715457454_n.jpg

 

image.png

image.png

- Lotka od JC Body Kits

Lotka została wyrównana szpachlą i polakierowana w kolor nadwozia 

187381666_317493899841548_49352811037410538_n.jpg

 

Więcej o BEX-iku : 

- 2003 rok 

- Seria 190 kucyków

-Quattro :wub:

- Lakier Brilliantblau ( LY5K ) 

- Przebieg podczas kupna : 296k

- Dokładki zderzaków w kolorze lakieru

- Alusy 16

- Listwy S4 

- Kierownica skórzana trójramienna 

- Skórzana dźwignia hamulca

- Grzane kubły 

- Przyciemniane tylne szyby 

- Radio concert 2

- Spryskiwacze reflektorów 

- Tylko przednie szyby w prundzie :( 

- Zawieszenie 1BE

 

Plany bliższe lub dalsze :P

- Kolorowy FIS

- Dokładka przedniego zderzaka S-line + dokładka Cupra 

- Przyciemnienie wnętrza przednich lamp 

- Dokładka tylnego zderzaka od B7

- Przyciemnienie tylnych lamp

- Felgi 18/19

- Dekory w folie Carbon 5D

- Odblokowanie pełnego Fisu

- Swap hamulców 320 mm na przód 

- Wydech przelot 

- Zaciski w kolor

- Gaziutek LPG :grin:

- Lotka

- Mody na planowane 240-270 kuni + mapa od Gregor10

- Spryskiwacze mgiełkowe 

- Emulator zmieniarki BT

- Wygłuszenie przednich drzwi 

- Podświetlenie rejestracji LED

- Odklejenie emblematów na klapie

- Polerka / korekta lakieru

- Wosk lub ceramika na lakier

- Naprawa otwierania z kluczyka bo mimo wymiany baterii dalej coś nie gra 

- I co do głowy wpadnie :grin:

 

Jeśli będzie działo się coś wartego uwagi od razu będę informował . Plany są jakie są a kiedy osiągnę upragniony cel by BEX-ik wyglądał i jeździł jak chce zależy oczywiście od pieniążków , także wszystko w swoim czasie ;)

 

Aktualne fotki : 

188356593_2904608003130169_5829379043366028518_n.jpg

188280588_471128593994788_3288850282092313989_n.jpg

187655438_231793855373976_708629285447522384_n.jpg

188394810_1239068766509537_8449314990057635841_n.jpg

Edytowane przez Sabereqq

Opublikowano
  • Autor

W tym tyg wywaliło mi pięknego checka na desce , więc zamówiłem kabelek pod vaga i wyrzuciło 3 błędy 

00819 - High Pressure Sensor (G65) ( dlatego przycisk econ ciągle świeci i klima nie działa :no:)

- 17698 - Coolant Temp Sensor at Radiator Outlet (G83): Signal too Small ( przez niego zapewnie auto ma przez ostatni tydzień problemy z paleniem na zimno , kręci kręci dłużej ale zapali , później na ciepłym już jest git ) 

16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected ( No i na koniec pompa SAI :facepalm: ) 

Z tego co czytałem to ten błąd z SAI w niczym nie przeszkadza oprócz checka na desce i miauczeniem tej pompy na zimnym silniku i można ją z ECU wyprogramować i później cały osprzęt wywalić to wiem . Z czujnikiem ciśnienia czynnika poradzę sobie tak z G83 nie wiem czy bez kanału da radę ? I takie pytanie czy sprawdzać nr tych części przy zamawianiu nowych ? 

 

Opublikowano

Błąd od czujnika klimy wywali jeśli nie masz czynnika. Sprawdź w blokach pomiarowych jakie masz ciśnienie w układzie. Czujnik g83 do odpalania raczej nic nie ma, bo to ten przy chłodnicy. 

Opublikowano
  • Autor

To jeżeli g83 nic do tego nie ma , to SAI powodywała by problemy przy odpaleniu ? Problem jest od pojawienia się checka i to nie za każdym razem bo czasem odpali normalnie a czasami musze chwile pokręcić żeby odpalić 

Opublikowano

Wymień to się dowiesz. G62 zwykle powoduje problemy z odpalaniem i odczytaj jego wartosci vagiem po nocy. 

Opublikowano

Czym przyciemniałeś lampy folia czy spray? Jeżeli folia to możesz podesłać jaką?

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, takexlife napisał:

Czym przyciemniałeś lampy folia czy spray? Jeżeli folia to możesz podesłać jaką?

Folia Oracal 8300 ;)

Edytowane przez Sabereqq

Opublikowano
W dniu 24.05.2021 o 20:14, Sabereqq napisał:

Folia Oracal 8300 ;)

Dzięki wielkie za informacje :)

Edytowane przez takexlife

Opublikowano
  • Autor

No i okazało się dlaczego auto słabo pali na zimnym . Dzisiaj zaczęła jęczeć pompa paliwa po odpaleniu i po krótkim czasie cichnie ...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.