Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A3 8P 1.9 TDI++ Stage 2 Rotor 18" by kristof91

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, przedstawiam moje drugie wozidło. W sumie autkiem porusza się nacodzień żona, lecz modami zajmuję się ja.

A3-ka jest w moich rękach od września 2015. Potrzebowaliśmy drugiego auta no i wybór padł na 8P.

Trochę info o niej:

Marka: Audi
Model: A3 8P- 3D
Rok produkcji: 2003
Silnik: 1.9 TDI BKC+ Turbo Gt1749VA- EGR OFF -Stage 1 105KM@~170KM
Kolor: LZ9W Ebony Black Pearl
Wyposażenie:
Ogólnie autko nie było jakoś mega wyposażone prócz radia RNS-e, ale to chyba wykonał poprzedni właściciel bo z fabryki to raczej nie wyjechało.

Początkowo wyszło kilka niespodziewanych wydatków typu:
-wymiana wentylatorów chłodnicy
-wymiana przekładni
+ jakieś bierzące czyli, oleje, filtry, tylne tuleje, hamulce itd.

Pozatym auto spisuje się bardzo dobrze. Ale u mnie auto w serii jest za nudne więc stopniwo coś się zmienia.

A oto co już udało się wykonać:
-sprężny H&R -40mm przód i tył

-felgi letnie 18" replika Rotor 18x8J opony 225/40 R18 Vredestein Ultrac Satin
-felgi zimowe 18" Ronal RS6 opony 225/40 R18 Pirelli Sottozero 3
-montaż podłokietnika
-montaż kierownicy z Audi A1 3-ramiennej
-gałka S-line
-dekory w czarnym piano
-dołożony licznik z polifta z FIS-em(wcześniej nie było)
-regeneracja wszystkich przełączników i climatronica
-oświetlenie LED
-montaż modułu DRL 30% w drogowych
-usunięcie oznaczeń modelu i silnika
-zmiana przodu na Singe Frame z grilem RS look w czarnym piano
-regeneracja przednich reflektorów(czyszczenie, lakierowanie środków na czarno, lakierowanie kloszy)
-przeróbka tylnych lamp
-podświetlenie rejestracji LED
-EGR usunięty wraz z chłodnicą
-montaż turbo ASZ GT1749VA + remap by Szejkoos ~ 170KM (egr off, hotstart fix, popcorn limiter 4500, launch control)
-wymiana węży podciśnienia oraz akumulatora podciśnienia
-uszczelnienie układu doładowania
-końcówki wydechu 2x75mm z kwasówki
-zderzak tylny S-line
-kratki nawiewu lift(chrom + black piano)

-wymiana tuleji zawieszenia i poduszek silnika i skrzyni

-dokładka cupra w kolorze
-czerwone zaciski hamulcowe

W zimowym setupie:

20181202-150940.jpg

20181202-150846.jpg

20181202-150333.jpg

Środek:

20190414-112324.jpg

I letni setup:

20190803-203622.jpg

 

Mam jeszcze spory update bo ostatnio się trochę podziało ale to wrzucę w następnym poście.

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Pora na mały update. Trzeba się było zająć trochę A3.

Rotory zmieniły barwy na jedyne słuszne.
dZsKgb1.jpg

Kupione nowe opony Vredestein Ultrac Satin 225/40 R18
AVQzjUx.jpg

I jako że auto zostaje na razie w rodzinie trzeba się było zając rudzielcem. Wszystkie ogniska czyszczone do zera potem R-stop, epoksyd, i podkład akryl. W sumie całe auto w nowym lakierze będzie oprócz dachu. Wszystko robię sam. Potem wleci matowanie i korekta z ceramika.
VReelD8.jpg
DQFwZ19.jpg
FvvTys5.jpg
twwfq7o.jpg
8IsZprA.jpg

Błotnik jeden miałem już wymieniony więc dokupiłem 2 bo nie było co ratować
uaYaNNz.jpg

Na nadkola poszło miejscowo r-stop i epoksyd a na całość Noxudol Autoplastone,
JCj8cb5.jpg

Dodatkowo wymiana tylnych osłon i odboi.

Wpadnie też inna klapa bez rdzy, czarne emblematy i niebieskie zaciski ale to w następnym upie:)

Opublikowano
  • Autor

Auto prawie gotowe zostało matowanie i polerka z ceramika
kXeyGrA.jpg
pHWlW7f.jpg

Dokładka z cupry w kolorze i nowa zdrowa klapa już też na aucie
96BI2lq.jpg
5GRM4O8.jpg

Nowe podświetlenie tablicy i pianka pod rejestrację
gJAPthw.jpg

Teraz czekam na emblematy
TPRiyHO.jpg

No i wkurw bo błotnik niby LZ9W tak pasuje do reszty:mad:
cesAZjw.jpg

Trzeba będzie podlakierować jeszcze

Opublikowano

Duzo roboty zrobione :thumbup1:

powiedz mi matowałeś lakier pod polerkę? Robiłem kilka zaprawek na aucie i potem krążkiem do wtrąceń usuwałem nadmiar i jak dla mnie ciężka sprawa była żeby usunąć rysy nawet z tego małego krążka z papierem wodnym o gradacji jak kartka papieru,taki delikatny jak to do krążków bywa a cieżko było wyciąć to :) Ceramikę też nie polecają nakładać na świeżo malowany lakier z tego co słyszałem 

Edytowane przez Leszczonka

Opublikowano

Kawał dobrej roboty :good:

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, Leszczonka napisał:

Duzo roboty zrobione :thumbup1:

powiedz mi matowałeś lakier pod polerkę? Robiłem kilka zaprawek na aucie i potem krążkiem do wtrąceń usuwałem nadmiar i jak dla mnie ciężka sprawa była żeby usunąć rysy nawet z tego małego krążka z papierem wodnym o gradacji jak kartka papieru,taki delikatny jak to do krążków bywa a cieżko było wyciąć to :) Ceramikę też nie polecają nakładać na świeżo malowany lakier z tego co słyszałem 

Tu jeszcze nie robilem ale robilem w b6. I rotacja z futrem wycieła wszystko. Tu bede leciał całość oscylacja o skoku 2.5mm od 1500 2000 3000 i potem korekta. Tak lakier musi odpoczac dlatego narazie auto jezdzi tak jak jest.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Błotnik ogarniety. W przyszłym tygodniu matowanie i korekta.20210625_182712.jpg

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Co daje ten hotstart fix?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 3.09.2021 o 23:51, Ivanek napisał:

Co daje ten hotstart fix?

Korekcja dawki startowej na ciepłym silniku. Bo czasami dlugo kreca te silniki jak sie rozgrzeją

Opublikowano
7 godzin temu, kristof91 napisał:

Korekcja dawki startowej na ciepłym silniku. Bo czasami dlugo kreca te silniki jak sie rozgrzeją

Których diesli to dotyczy? Pierwszy raz słyszę o czymś takim a śmigam AVF ponad 3 lata.

Opublikowano
  • Autor
16 godzin temu, Ivanek napisał:

Których diesli to dotyczy? Pierwszy raz słyszę o czymś takim a śmigam AVF ponad 3 lata

Na czym polega korekta dawki startowej? O wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest korekta dawki rozruchowej silnika. Ułatwia ona silnikom TDI zapłon, gdy temperatura ich pracy jest wyższa niż temperatura otoczenia i nie naraża przy tym koła
Każdego tdi. Jeśli gorzej pali na ciepłym silniku oczywiście.
Opublikowano
7 godzin temu, kristof91 napisał:
Na czym polega korekta dawki startowej? O wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest korekta dawki rozruchowej silnika. Ułatwia ona silnikom TDI zapłon, gdy temperatura ich pracy jest wyższa niż temperatura otoczenia i nie naraża przy tym koła
Każdego tdi. Jeśli gorzej pali na ciepłym silniku oczywiście.

Wiesz, robiłem 2,5 roku temu chipa w mojej i mi tuner powiedział, że to jeden z lepiej zapalających 1.9 TDI, przestawił minimalnie mi tylko synchronizację rozrządu (chyba to dobra nazwa) na 0* i kręci jak wariat na 'pół obrotu'. Czy zimny czy ciepły to pali tak samo. Stąd nie wiedziałem o tym fixie :)  Ale teraz jestem ciutkę mądrzejszy.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Autko odpicowane wystawiłem na sprzedaż i poszło w tydzień.

20210903_190851.jpg20210903_190556.jpg20210903_190933.jpg20210903_190641.jpg20210903_190455.jpg

 

Wyszło jak wyszło trochę szkoda ale postanowiłem kupić coś nowszego w 4 furtkach. 

Padło na Golfa 7 Variant z 2013. Powiem wam że przesiadka o 10lat i tak jest na plus dla a3?może założę jakiś temat.20210930_191341.jpg20210928_211950.jpg20210918_171816.jpg20211003_180809.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Golf MK7 kombi to bardzo fajny samochód - zakładaj temat 

Jaki silnik ?

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, granatowy napisał:

Golf MK7 kombi to bardzo fajny samochód - zakładaj temat 

Jaki silnik ?

1.6 TDI CRKB 110KM

 

Opublikowano

Widzę, że są już pierwsze modyfikacje - nakładki na pedały i podstopnica :decayed:

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, granatowy napisał:

Widzę, że są już pierwsze modyfikacje - nakładki na pedały i podstopnica :decayed:

Zgadza się pierwsze co zrobiłem:D Na pewno dekory pójdą w piano jeszcze:D

Opublikowano

Pomyśl też o fotelach - jest różnica :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.