Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi B7 błąd P1654, P0304 166KM Głośna praca silnika


Maxior93

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wczoraj wracałem i na ostatnich 2km do celu odczułem chwilowy brak mocy i wibracje, po chwili drugi raz ale bardziej odczuwalny i co chwilę to samo.

Zaparkowałem, silnik co chwilę dosłownie trzęsło jak V8, zgasiłem, odpaliłem po chwili i jego praca była równa ale bardzo głośna jakby było słychać szklanki.

Wtedy go zgasiłem i już nie odpalałem. Auto to B7 z 2005r nalot 408tys olej zmieniany motul 5w30 około 1k temu regularnie co 8tys moc podniesiona do 166km.

Błędy jak wyżej nieregularne cykle spalania na 4 cylindrze.

Około 15tys km temu wymieniłem wałek i szklanki może ktoś ma jakieś pomysły co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób loga dynamicznego grup 013, 018 i 023 przy prędkości obrotowej silnika do 1700/min tak by uchwycić te anomalie.

Jeżeli silnik chodzi głośniej niż wcześniej to wypadało by też sprawdzić wartość synchronizacji  albo zajrzeć pod pokrywę głowicy w celu sprawdzenia czy się rozrząd  nie przestawił i czy wszystko się kupy tam trzyma :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęliśmy dekiel, postawiliśmy na uszkodzony wtrysk bo wyglądał słabo, silnik na wolnych pracuje już dobrze, nie ma błędu o nieregularnych cyklach spalania ale przy wyższych obrotach nadal coś tłucze, jakby szklanki :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej motula 5w30, filtry wszystko na czas a i tak padł.

Remont jest zwyczajnie nie opłacalny.

Może lepiej wrzucić tutaj jakiś inny silnik, nie ma już do niego siły jak nie problemy z wodą to z powietrzem to magiel i ciągle coś.

Co rozsądnego można wrzucić aby nie było zbyt wiele roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...