Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drive select nie działa


Arturito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nie działa mi  funkcja drive select auto posiada servotronic elektryk mówił ze jakaś kostka tam się zapieka   wie ktoś o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik samopoziomowania prawy przód do sprawdzenia. Masz aktywne zawieszenie dlatego masz 4 a nie tylko 2 (jak bez aktywnego zawieszenia) czujniki. Dlatego jest ograniczona funkcja ADS bo aktywny układ zawieszenia czerpie informacje między innymi z ustawień ADS.

Dodatkowo czujnik jakości powietrza (pod maską strona pasażera ściana grodziowa) . Tam jest wlot powietrza do kabiny i tam znajduje się ten czujnik jakości powietrza.

Oprócz tego jeden z przycisków na panelu obsługi mmi się blokuje. 

Wszystkie te rzeczy do sprawdzenia i ewentualnie do wymiany. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam  ponownie to rozumiem ze czujniki od ads sa na amortyzatorach  do sprawdzenia  lecz niewiem czy jest jakis sposub by je sprawdzic czy działają prawidłowo   i który jest uszkodzony   i szukając na necie nie widziałem takich na sprzedaż  chyba ze sprzedawane są razem z amortyzatorem a jesli  chodzi o blokujący się przycisk mmi to chyba najlepiej wymienic cały panel na inny bo ciężko bedzie wytypowac ten jeden przycisk który sie blokuje      jestem nowy na forum nigdy tu nie miałem potrzeby zagądac  gdyż auto zaprowadzałem do elektryka i po problemie lecz teraz cięzko się gdziekolwiek dostac bo żaden mechanior  i elektryk nie lubi szukac   bo to czasochlonne i nie opłacalne wolą szybkie roboty  dlatego fajnie że jest takie forum gdzie można się dużo dowiedziec i ewentualnie samemu wymienic bez proszenia się     jesli znajdzie ktoś  to proszę o odp na moje pytania pozdrawiam  .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czujniki na amortyzatorach tylko czujniki samopoziomowania na wahaczach. 

 

Screenshot_20210615-105055_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ok a może ma kolega jakiś link z kąd mógłbym go zamówic bo patrzałem na allegro i olx  to mają ale  przód lewy lub tylne  i mam pytanie czy bawic się w zamienniki bo widziałem ze są  czy lepiej ori  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki jakiekolwiek kupuje się zawsze oryginale.  Zamienniki często stwarzają problemy. 

Możesz kupić używany ale oryginalny.

Szukaj po numerze części albo w ASO.

Ty masz zawieszenie aktywne (kod wyposażenia 1BL), więc odpowiedni czujnik prawy dla Ciebie to nr części 8K0 941 310 C

 

 

20210615_210058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege naszukałem się tego czujnika poziomowania    na koncu zadzwoniłem do sklepu  z tym numerem czujnika  i powiedzieli mi ze to czujnik od jakiegoś citroena a więc podałem im  vin samochodu  i znależli mi ten numer  z którym znalazłem ten czujnik ori i nawet nowy w dobrej cenie jutro pewnie będzie ale chciałem dowiefzieć się czy po wymianie muszę muszę go jakoś zakodować  vcdsa posiadam  ale od nie dawna tkż specem nie jestem jesli kolega  mógłbym  krok po kroku  wrzucić jakiś link to byłbym wdzięczny no chyba że nic nie trzeba  robić po wymianie  pozdrawiam.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr części, który Ci podałem to 1000% Audi A4 B8, wskazuje na to początek nr 8K0- gdzie 8K to model Audi A4 B8

Panowie w sklepie muszą się douczyć. Zdjęcie, które wstawiłem jest z elektronicznego katalogu części zamiennych  grupy VAG tzw. ETKA (skrót od Ersatzteilnkatalog), tam nie ma w nim  francuskich aut :facepalm: Być może sprzedali Ci czujnik, który był montowany tylko na lewych wahaczach. Specjalnie podałem ten numer z adnotacją, że musisz mieć taki numer, bo po prawej stronie mają dodatkowo tylko auta z aktywnym zawieszeniem 1BL. Jak sprzedali Ci lewy to nie będzie pasował.

Mniejsza z tym.

Czujnik podmienisz i powinno działać bez kalibracji. 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege czujnik który u nich wyszedł po vin  ma numer 8k0941286N  i jeszcze dzwoniłem do tego sklepu o potwierdzenie i powiedział mi pan tak że to jest prawy przód  a o oznaczeniu 8k0941285N to lewy przód pytał o model i rok tkż niewiem już sam dzisiaj przyjdzie to się  dowiem najwyżej im go odeśle  może uda mi się wrzucic  ten link to wrzuce  pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K0941286N jest prawy przód więc powinien pasować. Najwidoczniej jest on następcą 8K0941310C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe kolego zobaczymy mam nadzieje że będzie ok pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...