Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ślizganie/wyższe obroty w Tiptronic


Ikas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z tiptroniciem w moim A4 B5.

Auto pod obciążeniem jeździ na obrotach o około 600/700 niż powinno. Np. na 5tym biegu przy 65km/h trzyma prawie 2k obrotów, niezależnie od wysokości  obciążenia, czy przyspiesza, jedzie pod górę, czy tylko na prostym trzyma prędkość. Dopiero po całkowitym puszczeniu gazu obroty spadają gdzieś na około 1300 (jak rozumiem takie powinny być na piątce przy tej prędkości)

Tak mniej więcej to wygląda, i w mniejszym lub większym stopniu występuje na wszystkich biegach (nie wiem tylko jak jedynką)

Nie pomogła wymiana oleju, obecnie na Vagu nie pokazuje żadnych błędów (jakiś miesiąc temu przy podpięciu do vaga pokazało sporadyczne za szybkie otwieranie lub zamykanie jakiegoś zaworu na skrzyni, nie pamiętam już, ale po zresetowaniu już drugi raz tego błędu nie wyświetliło).

Drugą rzeczą która mnie niepokoi jest niepełne rozłączanie skrzyni na postoju, trochę jak w motocyklu. Po zmianie na R lub D czuć lekkie szarpnięcie (gdzieś czytałem że tak ma być), ale dalej stojąc z R/D auto zazwyczaj, choć nie zawsze, wpada w wibracje, powinno tak być? Na P/N wibracje nie występują.

Ma ktoś może pomysł gdzie szukać problemu? Będę wdzięczny za każdą pomoc, gdyż to moje pierwsze autko z automatem, i w temacie takich skrzyń jestem mocno zielony ;)

Audi konkretnie to A4B5 2.8 quattro, z 99roku, tiptronic 5 biegów z możliwością blokady 2/3/4 biegu, wersja USA jeśli ma to jakieś znaczenie :)

pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz vaga to podejrzyj w blokach pomiarowych skrzyni ,  chyba 007 jaki jest uślizg na konwerterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...