Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie szpilki?


Kamsz82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam samochod a4 b7 2006 r. rok temu zakupilem nowe alufelgi borbeta. W zestawie do tych felg dali szpilki nowe na ktorych jezdzilem lecz strasznie one rdzewieja w przeciwnie do oryginalnych. Czy moge zalozyc te oryginalne roznia one sie troche tym stożkiem oryginalne maja mniejszy a przy tych co miCie dali jest wiekszy i szpilka jest troszke dluzsza. Lecz sama dlugosc gwintu jest taka sama. Jest dluzsza tylko dla tego ze ma wiekszy stożek 

IMG_20210616_201606.png

IMG_20210616_201546.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dali je w zestawie z felgami oznacza to, że śruba ma odpowiedni stożek, który wpasowuje się w otwór, a Ty chcesz dać inną szpilkę, która ma inny kąt stożka i nie będzie przylegać całą powierzchnią do ściany otworu w feldze? Trochę to nielogiczne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ironman155 napisał:

Jeżeli dali je w zestawie z felgami oznacza to, że śruba ma odpowiedni stożek, który wpasowuje się w otwór, a Ty chcesz dać inną szpilkę, która ma inny kąt stożka i nie będzie przylegać całą powierzchnią do ściany otworu w feldze? Trochę to nielogiczne :P

Chodzi mi o to ze te śruby co w zestawiee z felgami dali bardzo rdzewieja co powoduje ze bardzo ciezko sie odkrecaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ironman155 napisał:

Ty chcesz dać inną szpilkę, która ma inny kąt stożka i nie będzie przylegać całą powierzchnią do ściany otworu w feldze? Trochę to nielogiczne :P

Nie dość że nie logiczne, to jeszcze niebezpieczne.

I nie szpilki tylko śruby.

Na szpilki nakręca się nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu jest śruba stożkowa na drugim  kulista do felg stalowych i alu  oryginalnych.

Już na pierwszy rzut oka widać że powierzchnie przylegania do felgi jest inna  i mniejsza  w przypadku śruby kulistej.

Inaczej mówiąc zamiana nie jest możliwa.

Zakup śruby takie same u innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okfziekuje za odpowieedzi albo ye Bede doprowadzal do porzadku albo kupię nowe pozdrawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie na zime mam inne alufelgi ktore śruby do tych felg??

Screenshot_2021-06-18-20-12-50.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na zimę kupiłem felgi mercedesa i mam po sprawdzeniu okazuje się że mam za krótkie śruby jak dobrać teraz śruby teraz mam alu i na zimę alu ale mercedesa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz głębokość gwintu w piaście to będziesz wiedział wtedy, ile ma śruba wystawać poza felgę.

Parę minut roboty.

Dodajesz jedno z drugim i masz wymiar potrzebnej śruby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...