Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiący fotel oraz boczek drzwi kierowcy.


bazz2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem z fotelem kierowcy, konkretnie są to s-linowe grzane pół skóry, wydaje on dźwięki przypominające skrzypienie sprężyn w starej kanapie :facepalm: Słychać to na każdych nierównościach, fotel miał luzy w typowym miejscu czyli na nitach, na razie zastosowałem podkładki i luz jest mniejszy, planuje skręcić go na śruby, sprawdzałem też plecki - słynny drut na regulacji lędźwi był pęknięty ale zostało to już naprawione, niestety dźwięk pozostał ze mną dalej. "Na ucho" wydaje się, że wydobywa się on nie z oparcia pleców ale z samego siedziska, może ktoś spotkał się z tym samym problemem i może mnie naprowadzić co jeszcze mogę zrobić? Czy znajdują się tam jakieś sprężyny które można nasmarować? I tak padło mi grzanie pleców więc chyba będę musiał się zabrać za poważniejsze rozbieranie, widziałem gdzieś fotostory na forum ze zdejmowania poszycia ze zwykłych foteli, czy dla pół skór również jest to możliwe w warunkach domowych? Drugi problem to skrzypiący boczek drzwi, problem tak samo pojawia się na nierównościach i tutaj tak samo prosiłbym o jakieś wskazówki zanim zacznę się za rozbieranie, może złożyć boczek na nowych spinkach? Zauważyłem też, że drzwi wydają się trochę opadnięte, czy może mieć to wpływ na te denerwujące dźwięki? Z tego co czytałem do regulacji drzwi potrzebuję zdjąć boczek. Liczę na Wasze podpowiedzi, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do regulacji drzwi nie trzeba zdejmować poszycia drzwi, masz dwie śruby na zawiasach, do których dojście jest tylko za pomocą płaskiego klucza. Warto zdjąć osłonę pod bezpiecznikami bo u mnie nakrętka od dolnego zawiasu się obkręcała i nie byłem w stanie odkręcić śruby. Ciężko nasadkę od wewnątrz włożyć ale po zdemontowaniu koszyka z kostkami z zaczepów jest trochę miejsca. Żeby to zaś zrobić trzeba odkręcić masę, która jest zaraz obok.

Jeżeli drzwi opadły na tyle, że ocierają o poszycie drzwi to tak, mogą być różne dźwięki słyszalne podczas jazdy. Fotel może też na zawiasach być wyrobiony, należało by go rozebrać i wyczyścić w środku, przesmarować elementy ruchome itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drzwi się jeszcze nie zabrałem ale jeśli chodzi o fotel to 4 nity z dołu zostały zastąpione śrubami (bez rozwiercania pasują 6), fotel jest wyraźnie sztywniejszy, dźwięki skrzypienia ustały, więc jeśli ktoś ma ten problem to kątówka w ruch i po problemie. Zostały co prawda jeszcze dwa nity na których jest minimalny luz ale ścinanie ich bez uszkodzenia fotela byłoby niemożliwe, trzeba by było zdjąć poszycie z boczków a nie wiem jak się za to zabrać żeby niczego nie porwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...