Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośny, niepokojący dźwięk - brak błędów VCDS


Miguel25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zaznaczę, że nie znam się za bardzo na mechanice silnika, jestem już umówiony na serwis skrzyni (duży zestaw naprawczy), ale ostatnio pojawiła się kolejna nieprzyjemność. Mianowicie, przy odpuszczaniu gazu pojawią głośny dźwięk jakby metalicznego tarcia przez całą długość schodzenia obrotów. Na końcu posta zamieszczam nagranie dźwięku. Program VCDS nie wykrywa żadnych dodatkowych błędów (poza skrzynią). Gdzie szukać przyczyny, co dalej sprawdzić?
Silnik: 2.0 TFSI CNCD 127k km przebiegu.

 

Edytowane przez Miguel25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tfsi co prawda to starsza generacja ale od roku mam tak samo. I wygląda na to choć 100% pewności nie mam ,że to klapka z WG przy turbinie wpada w drgania przy schodzeniu z obrotów. Na razie u mnie nie traci ciśnienia więc to olewam. Łańcuch i napinacz mam wymieniony bo brzmi to podobnie jakby łańcuch był już wyciągnięty i stukał. Ale może ktoś jeszcze się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z grupy na FB zgodnie stwierdzili, że to odzywa się sztanga do turbiny. Podobno znana przypadłość TFSI. Kupuje się na to specjalny klips i montuje na turbo:

ALLEGRO.PL


Teraz tylko poszukać kogoś w Mazowieckim, kto już coś takiego zakładał w A5/A4 i wie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...