Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AJL Quattro 5b 99r. Wymiana sprzęgła na mocniejsze (250km+)


iven909

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam dylemat co do sprzęgła. Skrzynia 5b quattro z AJL 99r (2lift).
Chciałem wybrać mocniejsze sprzęgło ponieważ planuje podbicie mocy do ok 250KM+ 
Czytałem wiele wątków na temat sprzęgła ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi definitywnie co do zestawu sprzęgła.
Auto jedzie na wymiane sprzęgła za 2tyg na 1 dzień a, że jest to nasze jedyne auto w domu, w ciągłym użytku, musi być to wymiana PnP, bez żadnych udziwnień.
Na obecną chwile wybrałem zestaw konwersji na jednomas z valeo (https://allegro.pl/oferta/sprzeglo-kolo-sztywne-valeo-835040-10132983201 )  ale z tego co widze to max co podchodzi pod nie to 1.9TDI 115km 
Czy jest jakiś kompletny zestaw które podejdzie bez żadnych wariacji i każdy mechanik by go włożył od ręki ?  
Niestety ale nie moge pozwolić na to by był nawet 1 dzień obsuwy z wymianą bo : coś niepasuje / brakuje części itp itd.  
Z tego co czytałem to zestaw do 1.9TDI AWX bryluje lecz on ma 240mm zamiast 228mm. 
Szukam głównie kompletnego zestawu do przejscia na jednomas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iven909 napisał:

.9TDI AWX bryluje lecz on ma 240mm zamiast 228mm. 

Od awx ma 228mm i możesz śmiało montować z razem dwumasem od awx ale tarcza musi być z tłumikami drgań od bfb albo bexa, chyba że lubisz uczucie rozpodania się samochodu przy pełnym doładowaniu.

Temat przewałkowany i dziwne, że masz problem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest tutaj z konkretnym wyborem części. Nie znam się na mechanice ni w ząb zaś bardzo bym chciał jakoś podbić moc i przygotować pod nią auto.
Problem z tym, że właśnie jedne zestawy są pod 228mm np ten 

INTERCARS.PL

Zestaw sprzęgła SACHS 2290 601 032 (Skoda, VW, Audi) - w sklepie internetowym Sklep Inter Cars. 3 lata gwarancji! Wysyłka w 24h! 1000 warsztatów w całej Polsce!

a inne pod 240mm

INTERCARS.PL

Zestaw sprzęgła VALEO 837019 Audi, VW - w sklepie internetowym Sklep Inter Cars. 3 lata gwarancji! Wysyłka w 24h! 1000 warsztatów w całej Polsce!

i już np ten drugi niby nie pasuje.
Szukam po prostu osoby która mi powie, że "tak ten zestaw X jest dobry i na pewno wejdzie" żebym nie zastanawiał się w nocy czy dobrze wybrałem czy nie. 
Jak to bywa za niewiedze się płaci i już wsadziłem ponad 10k w a4b5 które kupiłem za 8k i po prostu teraz najzwyczajniej na świecie proszę o pomoc znacznie bardziej doświadczone osoby ode mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci co pasuje, z resztą jest kilkanaście podobnych tematów. Wszystko na tacy , a ja nie będę ciągle tego samego powtarzać :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zostane przy dwumasie, czy kompletny zestaw razem z dwumasą podejdzie pod moje autko?

 

M.INTERCARS.PL

Zestaw sprzęgła SACHS 2290 601 032 (Skoda, VW, Audi) - w sklepie internetowym Sklep Inter Cars. 3...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...