Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzona 3 maglownica


Mietek2951

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z A4 B7 1.9 TDI. Otóż w grudniu padła mi pierwsza maglownica zaczęła lać, wymieniłem na używaną, pojeździłem nią 5 miesięcy padła i ona, tak samo zaczęła lać, teraz wymieniłem maglownice na regenerowana, kupiłem nową pompę wody, układ dokładnie przepłukany i zalany świeżym olejem i pojeździlem na niej 2 miesiące i znów to samo.. Puszcza olej.. Moje pytanie, dlaczego tak się dzieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza może ze starości i nastał jej czas.

Druga może zawór w pompie zaszwankował , uszczelnienia maglownicy puściły niewłaściwy płyn ?.

Nowa pompa /nie wody/ wspomagania i maglownica po regeneracji znowu wyciek to już coś nie tak.

Albo pompa ma wadę albo maglownica.

Jaka pompę kupiłeś?. Jakim płynem została zalana ?.

Wspomaganie jak działało ? z normalnym oporem a może za twardo lub bardzo miękko ?.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy układ został po każdorazowej wymianie magla wyczyszczony/wypłukany? Pewnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał:

Czy układ został po każdorazowej wymianie magla wyczyszczony/wypłukany? Pewnie nie.

Układ był dobrze wypłukany, Pompę kupiłem nową ale nie pamiętam z jakiej firmy, coś w okolicach 450zl, wspomaganie działało w sumie tak jak zawsze czyli ani nie lekko ani nie ciężko, Działało tak jak na pierwszej maglownicy. Boje się że znów naprawie i stanie się to samo 4ty raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień pasek klinowy i jego napinacz. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Wymień pasek klinowy i jego napinacz. 

Pasek klinowy i napinacz był wymieniony jakiś rok temu z wymianą rozrządu, czemu obstawiasz pasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa serwo jest nim napędzana. Czasami usterka napinacza może doprowadzić do usterki pompy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...