Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3 błędy i check engine


dawid121213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim 2.0 ALT w którym pojawiają się 3 błędy i przy tym zapala się check engine. Auto posiada instalacje LPG.

Check zapala się w 90% przypadków rano, przy temperaturze płynu 70-85*C (wskazanie wg komputera).

Błędy które pokazuje mi komputer to:

17698.p1290 czujnik temperatury płynu chłodzącego, układy chłodzące sterowane komputerem sterującym silnika – sygnał wejściowy za wysoki – G83

16804.P0420 układ katalizatora, rząd cylindrów 1 – sprawność poniżej wartości progowej

17700.P1292 termostat płynu chłodzącego – przerwany obwód prądowy F265

 

Wiecie może od czego zapala się check? Czujnik temperatury idzie i tak do wymiany. Czy dzięki temu zniknie też błąd przerwanego obwodu prądowego, czy czujnik a termostat to całkiem inna bajka?

Nie wiem czy jest konieczność wymiany katalizatora, trochę boli mnie jego cena.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check zapala się od kata. Sprzedac starego na skupie i w tej kasie kupisz dedykowanego kata. Czasem ten błąd sie pojawia przez źle wystrojone lpg ale to tylko wróżby bez diagnostyki. 

 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że check zapala się gdy wyjadę na drogę ekspresową, po przejechaniu ok 2km z prędkością 120km/h wywala błąd. Czy to może nakierować na którąś konkretniejszą usterkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po takich twoich obserwacjach to możesz się z tym bujać do usranej śmierci. Logi, diagnostyka itp. albo dobra wróżka.

Poza tym ten czujnik i termostat do wymiany po błędach.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...