Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Oleju


JogiJogi1986

Rekomendowane odpowiedzi

WItam posiadam Audi a4b8 2.0 Tfsi Q 211 koni przymierzam sie do wymiany oleju a niewiem jaki olej poprzedni właściciel wlał Ktos ma jakieś rady  ?? Pamieta tylko ze Motul .Z góry dzieki za rady  

Edytowane przez JogiJogi1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy wlewacie coś do oleju jak np ceramizator? Jestem ciekaw czy ktoś tego używa i jest zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor life, dawno temu sie nazywało miltec, lałem już do MZ, żuka, malucha, tatry i nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam Motul 5W30 X-Clean. Bodajże 4,7 litra wchodzi ale dobrze nie pamiętam. 
W audi ceramizera nie stosowałem ale w oplu też benzyniaku wlewałem i jak dla mnie żadnego efektu. Silnik pracuje tak samo jak pracował ani ciszej ani głośniej zapla tak samo, spalanie takie same. Osobiście już nie wleje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lucky9977 napisał:

Ja wlewam Motul 5W30 X-Clean. Bodajże 4,7 litra wchodzi ale dobrze nie pamiętam. 
W audi ceramizera nie stosowałem ale w oplu też benzyniaku wlewałem i jak dla mnie żadnego efektu. Silnik pracuje tak samo jak pracował ani ciszej ani głośniej zapla tak samo, spalanie takie same. Osobiście już nie wleje. 

Siemka juz zaczynam sie gubić czy wlac 5W30 czy 5W40...dodajac ze niewiem jaki poprzedni wlasciciel wlał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, JogiJogi1986 napisał:

Siemka juz zaczynam sie gubić czy wlac 5W30 czy 5W40...dodajac ze niewiem jaki poprzedni wlasciciel wlał

To co Ci napisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego silnika 5W-30.   

Te silniki mają strasznie małe kanały olejowe w tłokach i gęsty olej może prowadzić do szybszego ich zatkania. A wtedy silnik chla olej na potęgę.

Patrz foto z  jednego z moich remontów:

 

1658170440_Toknagar.jpg.e9967baa5121dedef5c2faa8487c018e.jpg

1242685780_Zaklejonyodpyw.jpg.7d92fab9770461e3c0330c2888862722.jpg

Tłok nagar 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...